Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

sinimaedIda-Virumaal Vaivara vallas Grenaderimäel toimus  27. juulil 20. Eesti relvagrenaderide diviisi veteranide iga-aastane kokkutulek, kus mälestati Sinimägede lahingutes langenuid.

 

Kokkutulekut korraldava 20. Eesti relvagrenaderide diviisi veteranide ühenduse juhatuse esimees Mauri Kiudsoo ütles Postimehele, et mälestusüritus möödus rahumeelselt ning erinevalt varasematest aastatest ühtki provokaatorit kohale ei tulnud. «Ma arvan, et kõik jäid rahule. Need, kes tulid siia ka mingeid halvas mõttes sensatsioone otsima, neid siit ei leidnud. Inimesed olid mälestusüritusele kohaselt riides ja ka meeleolus,» lausus ta.

Sinimägede lahingute 69. aastapäevale pühendatud kokkutulek algas ennelõunal Eesti hümni laulmisega, misjärel mälestati lahingutes langenuid ning asetati Grenaderimäe memoriaalile ja hukkunud punaarmeelaste mälestustähisele pärjad. Üritusel loeti ette ka kaitseminister Urmas Reinsalu tervitus.
Kokkutulekul said sõna Isamaa ja Res Publica Liidu rahvuslaste ühenduse esimees Tarmo Kruusimäe, Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme, Vaivara vallavolikogu juhtiv Veikko Luhalaid, samuti Julius Kuperjanovi Seltsi ning Läti sõjaveteranide esindajad. Üritus lõppes sõdurilauludega, mida esitasid Toomas Lunge ja Indrek Kalda.
Veteranide kokkutulekut on Sinimägedes peetud juuli viimasel nädalal alates 1994. aastast.
Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo