Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ameerika Ühendriikide päevaleht The Wall Street Journal avaldas oma 17. mai numbris erisektsiooni pealkirjaga “Kõikide asjade tulevik” (The Story of Everything). Selles erinumbris juhitakse lugejate tähelepanu muudatustele, mis meid tõenäoliselt väga varsti ees ootavad.

Meile kõige huvitavam osa on kolmveerand lehekülge pikk artikkel spetsiifiliste näidetega, kui kaugele on Eestis arenenud elektrooniline eluvaldkond. Samal ajal tunnevad julgeolekueksperdid muret rahvastiku ID-kaardistamise suhtes, mis võib viia halbade tagajärgedeni ja rahva kontrollimiseni, rääkimata lihtsatest pettustest. Õnneks jäi nimetamata Danske Panga ja Swedpanga rahapesuskandaal.


Leht nimetas, et  aastal 2017 leiti üles viga ID-kaartide hoiusüsteemis ja 800 000 ID-kaarti tuli uuendada. Samuti mainiti, et Eesti on hakanud andma välismaalastele e-residentsi. On teada, et Bill Gates ja paavst Franciscus on seda teinud koos 6800 vähemtuntud isikuga. Paistab, et osa artiklist  põhineb Karoli Hindriksi usutelul ja temast on ka tore pilt lehes.


Joanna Stern kirjeldab tänapäeval möödapääsmatult vajalikke asju, mis on varsti asendatud uutega ja mida ta kaheaastane poeg ei saa kunagi kogeda, küsides, ema, mis on DVD?


 Homse päeva laines kirjeldatakse, kuidas tehakse suurtes basseinides hiilgelsuuri laineid, mis võimaldavad lainelaiduritel basseinides sportida, säästes sellega aega ja kulu, et sõita sobivasse ookeaniranda.


Dennis Danzik’ul on käsil anisotroopiliste magnetite jõu suunamine igiliikuri (perpetuum mobile) käimapanemiseks.

 

Igiliikuri leiutamisega on tegelenud paljud targad pead keskajast peale, nagu Leonardo Da Vinci, kuid siiani pole see veel kellelgi õnnestunud.

 

Danziku klaasist igiliikuri mudel kaalub 1222 naela ja on juba pikemat aega käigus olnud, kuid keegi ei oska öelda, millal ta seisma jääb.

 

Need on mõned näited asjadest, mida WSJ erisektsioon esitab kui meie tulevikumaailma reaalsust.

 

Dr Heino Ainso

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo