Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

12323

Ursula Gertrud von der Leyen

Euroopa Komisjoni presidendikandidaat Ursula Gertrud von der Leyen (neiupõlvenimi Ursula Gertrud Albrecht; sündinud 8. oktoobril 1958 Ixel-les/Elsenes) on Saksamaa poliitik (CDU). Ta on 17. detsembrist 2013 Saksamaa kaitseminister. 2009–2013 oli ta Angela Merkeli teise valitsuse töö- ja sotsiaalmnister ja 2005–2009 Merkeli esimese valitsuse pere-, vanurite-, naisasjade- ja noorsoominister.


Ta sündis aastal 1958 Brüsseli lähedal Ixelles/Elsenes (kus tema isa Ernst Albrecht töötas Euroopa Komisjonis); aastal 1971 kolis perekond tagasi Saksamaale Lehrtesse (asub Hannoveri regioonis Alam-Saksi liidumaal), kus ta lõpetas gümnaasiumi. Seejärel õppis ta majandusteadust Göttingeni ülikoolis, kust läks üle Münsteri ülikooli ja sealt omakorda Londoni Majandus- ja Poliitikateaduste kooli. Aastal 1980 otsustas ta arstiteaduse kasuks ning ta lõpetas aastal 1987 Hannoveri Meditsiinikõrgkooli (Medizinische Hochschule Hannover).


Tema isa Ernst Albrecht oli Saksamaa poliitik (CDU) ja Euroopa Komisjoni ametnik; vanaisa Carl Albrecht (1902–1965) oli arst, onu George Alexander Albrecht on dirigent, vend Hans-Holger Albrecht on ärimees. Ta on aastast 1986 abielus Heiko von der Leyeni, kardioloogiaprofessoriga; neil on seitse last. Ursula von der Leyen on kuulsa töösturi, Narva Kreenholmi omaniku, parun Ludwig Knoopi järeltulija.


Johann Ludwig Knoop (15. mai 1821 Bremen – 16. august 1894 (ukj) Bremen) oli saksa tööstur. 19. sajandi esimestel kümnenditel kolis ta Hamburgist Moskvasse, kus oli mitmete äridega seotud. Hiljem arendas ta ärisidemeid Inglismaa puuvillavabrikutega. Äritegevusega sai ta nii jõukaks, et 1850. aastatel oli tema mõjusfääris Venemaa keisririigi 120 puuvillavabrikut. 1856 sai ta omale Narva jões asuva Kreenholmi saare, kus 1857 hakati ehitama puuvillaketramise ja kudumise vabrikut (hilisem Kreenholmi puuvillamanufaktuur). Knoop juhtis vabrikut kuni oma surmani 1894.


Peeter Järvelaid

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo