Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kurimari2

Tuttav ja palju seoseid tekitav kuju, keda oleks justkui varem näinud... Meie Memm Paralepa rannas circa 1936! Või Ema ca 1967? Paljude teistegi esiemad on nõnda Läänemere kaldal poseerinud. Ja Hollywoodis / Collingwoodis. Kuid see on verivärske foto. Taolisi on veel Eesti retrohõnguliste ehk stiilselt vanamoeliste trikoode looja "Kuri Mari" firma nimelisel Facebooki lehel. Antud foto kirjeldus seal on: "Sireen (ehk teine osa NATO heidutusprogrammist)."   Foto: Kurimari Facebooki lehelt

Kui palju kordi olen valesti öelnud poistele (nt hundudele nende juhina) või isegi mehele: „Võta trikoo kaasa”. Mille puhul vaadatakse mulle põlastava pilguga otsa. Minu jaoks on trikoo üldmõiste ujumisriiete jaoks, aga seda muidugi naise mätta otsast. Inglise keeleski on ju meestel "swim trunks"... Elust enesest nopitud küsimus, esitatud ühes foorumis: „Millise lõikega ujukad sobiksid kõhukesega eesti mehele?”

 

kurimari

Kui mehed kannavad tänapäeval ujumispükse ehk "ujukaid", siis sellist rohkem keha katvat "meestekat" ehk supeltrikood meestele on pildialbumites ja raamatutes nähtud küll. Maadlust ja tõstmisalasid jälgides nagunii. Kuri Mari ise pani selle foto allkirjaks: "Osa NATO  heidutusprogrammist", aga sobib ka üks teine nende supelsakste lõõp: "Eesti mereväe uus NATO eeskirjadele vastav suvevorm on heaks kiidetud ka Naiste Kongressi poolt". Foto: Kurimari FB leht


Kusjuures sõna trikoo on eelkõige materjalikirjeldus: masinaga (nõelte abil) kootud silmuseline riie, trikooriie; 2. keha ümber liibuv trikooriidest riietusese (näit. supelkostüüm). Liitsõnad: maadlus|trikoo, päevitus|trikoo, supel|trikoo, võimlemis|trikoo.


Trikood võib lühendada toredaks sõnaks triks. Ning triks (ja tragi) on kasutatav ka samas tähenduses, mis viks (ja viisakas), ehk traks ja kraps – tubli! VIKSIDE PLIKSIDE TRIKSID!


"Innustav ja hariv ajakiri" Edasi.org kirjutas oma s.a. aprilli moerubriigis "Uus Eesti trikoobränd käredatele naistele". (Saaremaal oleksid need naised "valjud" – vaimult valjud, mitte tingimata valjuhäälsed.) "Paar aastakümmet arvuti taga veetnud graafiline disainer Kertu-Liina Karjus tüdines sellisest eluviisist ära ning leidis, et elus võiks veel midagi proovida. See “midagi” ootas juba tegelikult tema õmbluslaual." Firma taga seisev Karjus: "Ma ei hakka kunagi konkureerima alamakstud Bangladeshi nobenäppudega, kelle kiirmoetoodangut saab osta kõikidel kontinentidel ja kohata rannapromenaadidel üle maailma. Minu trikood on ainueksemplarid, kahte ühesugust pole terves universumis."


Vastus küsimusele, kust tuli nimi Kuri Mari? "Mõtlesin, et kuna teen naiste retrotrikoosid, et ei taha, et brändi nimi oleks übernaiselik, mingi Chantelle Isabelle. Tahtsin, et nimi oleks natuke käredam. Need triksid ei ole ka roosad ja udused, on sellised äkilisemad. Mulle endale meeldivad mustvalged asjad.

 

Sellepärast ma õppisin EKAs ka graafikat ja mitte maali, sest ma ei saa hakkama värvidega. Mõtlesin, et panen käredama nime. Mu tütar on ka Mari, ta on ka selline äge." (NB! – Facebookis on firma nimi ühe sõnana "Kurimari".)


Heast reklaamist hoovab meeleolu. See tekitab tundeid, tihti äratundmist ja kui paneb muigama, on asi vägagi õnnestunud. Kuri Mari (mitte Marie Curie) trikoosid saab osta Oh My! poest Telliskivi loomelinnakust ning Marati kauplusest Tallinnas.


Riina Kindlam,
Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo