Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

o stop

Kodanikualgatusena käivitus augusti keskpaigas Tallinnas uudne projekt, mis toob aiaomanikelt üle jäävad õunad linlastele tasuta kätte. Õunastopi peatused asuvad lasteaedade ning rahvarohkemate kohtade läheduses, et saaks mugavalt perele kodumaist puuvilja tasuta koju kaasa võtta.

Ka aiaomanikud ei pea enam muretsema, kuhu panna ülearused õunad. Need tuleb vaid jätta kokkulepitud päevaks värava või sissesõidu juurde, kust neid peale korjatakse.


Projekti algataja ja eestvedaja Marika Juusu sõnul tärkas idee eelmisel aastal, kui ta ei osanud üleliigsete õuntega midagi peale hakata.


„Vaatamata sellele, et meie peres on neli õunasööjat mudilast, keetsime õunu mahlaks ja moosiks, läks ikka iga nädal õunapuude all hulk õunu raisku,“ meenutas Juusu. „Suur oli meie rõõm, kui mulle tuli pealinnast külla sõbranna, kes viis suure kotitäie mahlakaid õunu Lasnamäele ühele neljalapselisele perele, kellel kodumaiseid õunu ei olnud. See ajendaski otsima püsilahendust, kuidas aiaomanikud saaksid linnarahvale kinkida õunad, mis muidu kompostihunnikusse rändaksid.“


Toetajaid otsiti ja leiti www.hooandja.ee võrgukeskkonna kaudu ning paljud firmad (kastide, kulleri) on õla alla pannud. Õunastopil on Facebooki lehekülg ning võrgukodu aadressil www.ounastop.yu.ee. Õunte asukohad on kaardistatud ja kergesti leitavad.

 

Tasub ka jälgida www.bioneer.ee, mis on "Eesti esimene rohelise elustiili portaal". Palju kasulikku ja inspireerivat!


Riina Kindlam

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo