Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

71213

Sirje Helder Gold New Yorgi Eesti Majas peaminister Jüri Ratase vastuvõtul. Foto: välisministeerium

„Olin kuueaastane, kui Eestist põgenesime. Ema, isa, minu väikesed kaksikutest vennad ja tädi pere. Kalurile, kes meid üle mere viis, tasusime vanaisa kuldrubladega. Vanaisa oli selleks ajaks küüditatud Siberisse. Rootsi jõudsime oma paadiga 2. oktoobril 1944. aastal, täpselt minu seitsmendal sünnipäeval.


Kooliteed alustasingi seal. Mõned aastad hiljem emigreerusime Ameerikasse ning kolisime perega New Yorki, kuhu olen jäänud elama pikkadeks aastateks.

 

Minu vanemad ei rääkinud kunagi sõjast ja minevikuraskustest. Nad olid aktiivsed Eesti kogukonna liikmed ning soovisid väga, et abielluksin samuti eestlasega. Mina aga valisin hoopis ameerika juudi, keda kohtasin töö kaudu.

 

Läksin tolle aja standardite kohaselt mehele üsna hilja, sest mul oli hea töökoht ja mul ei olnud huvi olla perenaine.

 

Töötasin aastaid reklaami valdkonnas loovjuhina. Meie poeg on tänaseks kahjuks surnud, kuid lapselastega suhtlen tihedalt. Pojapoeg on huvitatud kunstist nagu minagi, käime temaga koos muuseumides.


Taasiseseisvunud Eestis olen käinud kaks korda. Kuni 1991. aastani polnud mul õrna aimugi, et mul on Eestis sugulasi, kes on elus.

 

Tunnen, et Eestis olen ameeriklane ja Ameerikas olen eestlane.

 

New Yorgi Eesti majja minek on aga alati nagu koju minek. Justkui astuks oma vanemate loodud maailma, lapsepõlve, juurte juurde.“

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo