Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

karukapad

Kas tegemist on lehekäppade või -lestadega? Või hoopis tiibadega aiatöö eest põgenemiseks? Igal juhul nägin neid aiakoristaja käepikendusi esmakordselt alles nüüd ühe Eesti reklaami kaudu, kuigi neid on muidugi mõista olemas igas siinses suuremas aiatarvikuid müüvas kaupluses. Ometi soovitatakse üha enam võimaluse korral langenud lehed purustada, maale tagasi andmiseks, või üleüldse riisumata jätta. Oh, seda korralagedust, mis tulevasi põlvkondi toidab! Foto: Juhani Puukool

Inimesele, kes veedab palju aega kohalikes aiandus- või tööriistakauplustes, ei ole taolised käepikendusabid uudiseks. Mulle küll, kuid elangi kohati kännu all! Marjakorjajatel on mõnd aega abiks olnud (nüüdseks plast) karbikesed piidega, millega saab metsmarjapõõsaid kergemini puhtaks kammida, nii et siinnegi arendus – kuidas kergemini teisaldada (teise kohta liigutada) kokkuriisutud lehehunnikuid – ei ole kaugeltki üllatus.

 

Kindlasti on mõned nutikad eestlased juba ammuilma kohandanud vanad leherehade metallist lehvikud endale käte otsa, sarnaselt 1990. a. filmi "Edward Käärkäsi" (Scissorhands) peategelasele, aga nüüd on neid siis massitult plastist toodetud. Lehvikrehad on vist üldse antiikideks jäänud, eriti metallist – kõik on plastmassist. Kurb. Ning kunagi raudseks riisutud käe- ning seljamusklid kipuvad taandarenema, kui reha on asendanud möirgav lehepuhur.


Bauhofi kett Eestis müüb taolist lehekäpa komplekti (2 käppa) hinnaga 6,50 €, Kanada Home Depot võrgulehekülg näitab "lehekrabajat" – "käsireha lehtede kühveldamiseks" hinnaks $21.65. Ohoo! Kui lehti purustada, neist muruniidukiga (või kanakarjaga) üle vurades, et nad kiiremini kõduneks, on võitjaid rohkem – mullapind rikastub ja ühtlasi ka puud, putukad, linnud...


Eestlased on väga korralikud inimesed ja üldjuhul ei kannata toda segadust, mida sügis kaela külvab. Käed hakkavad lehtede ja okaste langedes kibedasti sügelema. Ent käpad võivad ka ostamata (ent mitte endal rüppe) jääda.

 

Keskkonna seisukohalt vajaksime õigupoolest rohkem elurikkaid aasasid, kui pügatud golfiväljakutest inspireeritud kiilasplatse. Jõudu sissejuurdnud survetele vastuhakkamisel, taimse hakkimisel, vaba looduse matkimisel!


Riina Kindlam

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo