Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

leila

Kes sündis? Dorian Leila Andre-Livingston. Vanemad kutsuvad teda keskmise nime järgi Leila.

Millal ja kus sündis? 3. veebruaril 2018 kell 3.18 hommikul Ithaca linnas, New Yorgis.  


Kellele sündis? Merike Andre-Barrett ja Alex Livingston. Pere elab Ithacas.


Vanavanemad: Anneli ja Greg Andre-Barrett Torontos, keda kutsutakse Ämma ja Issa (ehk Vanaema ja Vanaisa) ning Barb Landy-Livingston ja Paul Livingston Vancouveris, keda kutsutakse Gran ja Grandpa.


Kuidas laps endale nime sai? Vanemad olid enne Leila siia ilma tulekut esinenud DJ’de duona "Dorian ja Dorian" nime all ja Leilast sai siis kolmas Dorian.

 

Ema Merike kirjutab, et "oli tähtis, et laps saaks eestikeelse nime ja et mõlema vanema perelt nime ka, ehk siis Andre-Livingston perekonnanimeks”.


Ema Merike jätkab: „Leila sai just hiljuti kaheaastaseks ja armastab loomi, lugemist ja muusikat. Ta on väga naljakas ja juba suur näitleja nagu seda oli ta vanavanaema Valve Andre.”

 

Kui oled hiljuti abiellunud või saanud lapse ja soovid seda rõõmu laialipillutud kaasmaalastega jagada, anna teada oma soovist rubriigi koostajale VES toimetuse kaudu meiliaadressil  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


***
Eesti Statistikaameti kaudu Rahvastikuregistrist pärit nimede värske statistika annab teada, et 2020. aasta 1. jaanuari seisuga oli eesnimi Leila 264 tüdrukul ja naisel Eestis.

 

Huvitaval kombel jagub Leilasid peaaegu igasse vanuserühma. Vanim Leila on vanuserühmas 85+ ja noorim vanuserühmas 0–4.

 

Naisi sarnase, enamlevinud nimega Leili on Eestis hetkel 1459. Kõige populaarsem on eesnimi Leili vanuserühmas 80–84, kuid kahtlemata tuleb taas sellegi nimi uus hällilaine.

 

Nimi Dorian on mõlemale sugupoolele sobiv ning Eestis on hetkel see eesnimi 17 meessoost isikul ja vähem kui viiel naisterahval.

 

Kindlasti on antud suundumust mõjutanud ühe suhteliselt eestiliku nimega iiri kirjaniku filosoofiline romaan, mille 1929. a. tõlkis eesti keelde A. H. Tammsaare.


Koostas Riina Kindlam

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo