Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

DSC05130

Arved Plaks

 

Ma pole nii palju huvitavat me ajalehest varem leidnud kui just saabunud numbrist. (#16). Palju mõtlemapanevat, palju õpetlikku – midagi, mida isegi minu vanuses saan rakendada. Näiteks, kuidas kergemini magama saada. Oli palju eestikeelseid sõnu, mida ma ei tundnud ära, kuid sain siiski mõttest aru.
Muuhulgas kirjutati Toimetaja veerus „Miks me kodud on täis mõttetut kraami, mida me kunagi ei kasuta?“


Tekib küsimus, et miks hoian kastide viisi materjali, kuidas osalesin esimeste turbiiniga varustatud helikopterite arendamisel, kuidas juhtisin esimest jõujaamadele optimeeritud tuulikutearendust (paralleelselt GE-ga, NASA ülesandel), ja raketibaaside plaanimist.


Seda seni, kuni avastati, et venelased pole nii hullud vaenlased kui arvasime, ja polnud vaja rakette peita rongidele, veokitele või maa alla. Boeing pakkus selle järel mulle tööd kosmose jaama arendamisel, mis tõi mind Houstoni.


Kõik need paberid ja raportid olid 37 suures kastis erru minekust saadik. Nüüd on neid kaste vähemaks jäänud, sest elades mere servas, oli igal aastal uputusi, mis ulatusid mu garaažini, kus need kastid olid. Seega iga uputuse järel viskasin alumise, märjaks saanud kihi kastidest ära. Ikka on veel kolmveerand kaste alles – mu nüüdses kodus pole uputusi. Küsimus, miks neid hoian praeguses vanuses?


Kuna AIAA (American Instituute of Aeronautics and Astronautics) andis mulle „Associate Fellow“ kraadi, kui erru läksin, ja sellel kevadel kinnitas mulle “emeerituse” kraadi, vast oleks mul veel lubatud aega sihtida millegi täide viimiseks.


Olen 86 aastat vana ja minu vanusekategoorias on 20% rahvast. Nendest, kes selles vanuste kategoorias on ja saavad koroonaviiruse, sureb 14.6%. Igaks juhuks pesen hoolikalt käsi.


Olen tänulik, et Vaba Eesti Sõna on minu artikleid kasutanud ja sellega seoses tunnen, et olen ikka veel seotud meie kahaneva eestlasperega Ameerikas.


Arved Plaks,
Texases

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo