Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

16. aprilli Vaba Eesti Sõna on tõesti kütnud kirgi!


Kõigepealt jõudsid toimetus kahe väga sümpaatse vanahärra kiiduavaldused 16. aprilli lehe kohta, et nii huvitavat lehte pole nad enne lugenudki! Olles inspireeritud meie inimeste lugudest, jagasid nad omi mõtteid meie kogukonnaga.


Nüüd jõudis toimetusse ringiga (mitte otse toimetusele saadetud) kaks ülikriitilist kirja ühe ja sama artikli kohta (Rikaste leib - killukesi koroonakevade New Yorgist).


16. aprilli leht oligi veidi ebatavaline. Rohkelt meie oma Ameerika eestlaste arvamusavaldusi ja nägemusi nii pildis kui kirjas. Millest nad mõtlevad ja mida tunnevad. See inimkeskne lugude jutustamise leht oli taotluslik.


Olukorras, kus tavaelu kui uudiste allikas puudub, on meedial võimalus lõpmatuseni lugeda üles numbreid ja kütta paanikat või püüda inimeste endi jutustatud lugudega lugeja mõtteid positiivsele häälestada.


Sellepärast andsime ja annamegi kõigile meie kogukonna liikmetele sõna – oluline on jutustada meie eesti lugusid, need aitavad meid taas inimestena üksteiseni jõuda ka siis, kui füüsilises maailmas on kõik tehtud selleks, et meid üksi ja eraldatuna luku taga hoida.


Pole ju üllatus, et meie kogukonnas on erineva maailmanägemusega inimesi, kas pole siis huvitav lugeda, kuidas tõlgendab olukorda kõrval elav teine eestlane?


Ja kui tema vaade maailmale ongi täiesti teistsugune, kas pole siis arendav omaette mõtiskleda, kuidas nii erinevad inimesed seda uut, post-pandeemilist maailma üles ehitama hakkavad?


Sest ehitama me hakkame, mitte lammutama, ning mitte kurjuse ja võitlusega, vaid koostöös ja innustamisega. Ka teid eestluse hoidmiseni on erinevaid.


Seega ootame endiselt põnevusega teie kirju! Jagage omi mõtteid praegusest olukorrast, kirjutage ausalt, mida mõtlete ja tunnete. Kasvõi ajaloo jaoks on neid meeleolusid oluline talletada.


Vaba Eesti Sõnas on endiselt sõna vaba ja ta on endiselt apoliitiline eesti ühiskonna leht Ameerikas. Ka siis, kui ta teistmoodi arvavatele inimestele sõna annab.

 


Sest kõik me kokku moodustamegi Ameerika eesti ühiskonna.

 

Kärt Ulman
Toimetaja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo