Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kauaaegse VESi tellijatena tahaksime siinjuures tähelepanu tõmmata 16. aprilli VESi esileheküljel äratoodud artiklile "Rikaste leib ..."


Sarkastiliselt pahatahtliku anti-ameerika sentimendiga, ning tugeva ühepoolse poliitilise kallakuga, labaselt sõnastatud artikkel süüdistab ameeriklasi üldiselt ja president Trumpi isiklikult (what else is new...!) koroonaviiruse levis siinmaal.


Poliitiliselt ebakorrektne - kui mitte öelda alatu - portree koroonakevadisest New Yorgist veab lugejaid "ninapidi" ja tõrjub eemale niigi väheneva lugejaskonna, kes juba on kõrini kohalikus meedias vohava mõistusevastase propaganda küüsis...

 

Lugu esileheküljel peaks kajastama lehe põhimõtteid ja seisukohta – see on, millele lugeja esimesena pilgu heidab. Kas seda teeb käesolev artikkel? Kui nii, on see ka põhjus lõpetada lehe tellimine.


Artikli autor on eestlannast "astroloog, shamaan, surfer...", kes paistab veel kannaga kinni olema “nõuka-nostalgias”.

 

Artikli oleks võinud vabalt ära tuua kuskil lehe tagaotsas, kuna vabas ajakirjanduses on igal matsil õigus oma arvamusele.. ja uhke seda trükimustas näha.


Lugupidamisega,
Sirje ja Heino Ainso

 

 

Kas meie armastatud apoliitiline ühiskonnaleht VES on nüüd otsustanud võtta poliitilise Trumpi-vastase seisukoha ja on hakanud harrastama astroloogiat? Esimesele leheküljele on pandud selline artikkel nagu "Rikaste leib - killukest koroonakevade New Yorgist?gist?" astroloog Katrin Haiba sulest, kellest on lugeda Google-is järgmiselt:


"Cosmic Wave Astrology is created by Katrin Haiba – astrologer, shamanic healer, surfer and captain of sailboat Lila. Born in the tiny and beautiful Nordic country of Estonia, Katrin has made the whole world her home. Professionally trained under renowned New York astrologer and columnist, Rebecca Gordon, Katrin aspires to help you navigate your life’s shifts and changes with utmost joy and ease."


Astroloog on vaimustatud Andrew Cuomo’st ja vihkab president Trumpi. Kas VES pooldab seda ja on otsustanud välja tulla Andrew Cuomo kandidatuurile USA eestseisvatel valimistel?


Minu arvates niisugused poliitiliselt kallutatud artiklid meie lehe kõige tähtsamal paigal ohustavad selle püsimajäämist ja keegi on teinud suure vea sellise artikli esilehele panemisega. Kuna ka shamaanidel on õigus end väljendada, oleks võinud seda esitada lugejakirjana.

 

Tervist ja jõudu tööle,
Ines Horton

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo