Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Soovitatud kaugus kahe inimese vahel mahlakuul 2020 Torontos, Ontario järve Kew Beach laudtee ääres.

 

pardid

Foto: Killi Mirka

 

Variandid: 6 jalga (Kas Kanadas pole 50 aastat käibel meetermõõdustik?), 2 meetrit, 3 hane või 3 laglet. (Hanedest erinevad lagled selle poolest, et lagledel on mustad jalad ja nokk ning tumedam sulestik, nt Kanada lagle / Canada goose).

 

Siin on aga juttu hoopis partidest... Aga kui mitu parti siis? Nad on lagledest väiksemad, ju siis – neli? Või kas sõnum on, et tuleks käituda pardi moodi, teeselda parti (Do your part) ja jääda rolli, püsida pardina (Stay apart).

 

Järelikult tuleks pardi moodi, metsiku veelinnu sarnaselt mõelda ja käituda – hoida eemale kahtlastest kahejalgsetest pesitusajal. Pisik pole naljaasi, kuid huumoripisik ravib.

 

Iga esivanem teadis, et naer on terviseks. Ja hani praeks – "Prääks!" "Kluuk!"

 

moodulint

Foto Government of Yukon võrgulehelt


Kanada Yukoni provintsi valituse ametlik silt, mis soovitab inimestel hoida üksteise vahel ühe põhjapõdra (caribou) pikkust vahet. Väikses kirjas all on hoiatus: "Palun hoiduge vähemalt 90 meetrit (300 jalga) eemale tegelikest põhjapõtradest."


Ühesõnaga olgu sees siis vaimusilmas, aga ettekujutusvõime on praeguses argipäevas olulisem, kui kunagi varem, eriti kui naerupahvakust lendlevad piisad. Kutsume valvsusele, kahe kutsu pikkuse vahega.

 

Riina Kindlam

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo