Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 2176

Sander Kukk (keskel pöidlad püsti) ja MTÜ Tänavatöö abilised näitavad, kuidas hoitakse kahemeetrilist distantsi.   Agu Etsi foto. 

 

 

Ühel maikuu varahommikul siirdusin Tallinna keskturule, kus heategev organisatsioon MTÜ Tänavatöö (TT) jagas suppi abivajajatele.

 

ERR uudistes oli hiljuti teave TT tööst ja murest. TT juhataja Sander Kukk rääkis, et abivajajaid on rohkem kui TT suudab aidata. Vaja oleks veel kahte suurt termost.

 

Sellel päikesepaistelisel päeval polnud palju abivajajaid ootamas ja ma astusin supilaua juurde. Tutvustasin ennast ning andsin edasi tervituse Eesti Ameerika Fondilt, kelle juhatus oli saadet näinud ja kaks 24 liitrilist termost muretsenud selle olulise töö jaoks. 

 

Kohe pakuti mulle suppi, mis oli maitsev, aga pisut soolane minu maitsele. Taheti tervet liitrilist anumat täita aga leppisin 300 grammiga. Supp täitis tublisti kõhtu ning sellest sai minu reedene hommikusöök.


Söömise ajal jäin TT eestvedaja Sander Kukega juttu ajama, hoides omavahel soovitatud kahemeetrilist distantsi.

 

MTÜ Tänavatöö alustas kolm aastat tagasi. Alul said nad ise hakkama väikeses koguses supikeetmisega.

 

Kui nõudlus suurenes, tuli appi Päästearmee, kellel on Koplis suur köök, mis varustab oma supijagamise punktide kõrval ka TT'd.

 

Viimased kaks aastat on TT toonud Koplist varahommikuti 100 liitrit suppi suurtes termostes.

 

IMG 2173

Sander Kukk (paremal) ja abiline pakuvad artikli autorile suppi.   Autori foto


Küsisin, kas Covid-19 tõttu on abivajajate arv kasvanud. Kasvu oli küll, aga mitte hüppeliselt, sest ilmselt jagus inimestel oma varudest mõneks nädalaks toitu.

 

Nüüd nägin, kus mõni inimene tuli mitme klaaspurgiga supi koju viimiseks. Üks vanahärra täitis neli liitrilist purki supiga. TT-l piirangut polnud. Sander rääkis, et on kohal seni, kuni supp otsa saab, orienteeruvalt kell pool kümme.


Abivajajaid on palju ja mõned nendest on saanud püsiklientideks. On kodutuid, isegi inimesi Lätist, Valgevenest ja mujalt, kes koroona tõttu ei pääse koju (kaasaarvatud artikli autor).

 

Enne koroonakriisi pani TT telgi üles laudade ja toolidega, et inimesed saaks rahulikult suppi nautida. Nüüd oli supp ainult kaasa viimiseks, kuigi mõned inimesed kükitasid aiavundamendil ja sõid rahulikult. Üks tuli teist korda suppi võtma.


Supp söödud, lubasin edastada tänud ja tervitused Eesti Ameerika Fondile. Astusin kodu poole, mõeldes heategevusele, mida nägin ja kogesin.

 

Alati on neid kes abi vajavad. MTÜ Tänavatöö on väljakutsele vastanud ja annab oma tagasihoidliku, kuid olulise panuse.


Agu Ets
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
+372 5358 4993 Eestis (hetkel Eestis)

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo