Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

lopuaktus

Selline nägi välja tänavune Kaarli Kooli lõpuaktus 9. juunil Kaarli kirikus Tallinnas – ikka kahemeetriste vahede hoidmisega. "Täitsa lõpp!" on laialt käibelolev väljend Eestis, mida öeldakse, kui miski tundub uskumatu või mõjub üllatusena.    Foto: Karmen Kääramees

Klassikaaslased polnud füüsiliselt koos olnud märtsi keskpaigast saadik, kui koroonaviiruse tõttu kaugõpe alguse sai. Küll aga on nad teineteist vahepeal arvutiekraanide vahendusel näinud, kui tragid õpetajad kaugjuhtimise teel koolitunde pidasid ja ülesannete juhtnööre jagasid.

 

Sellistel puhkudel ilmuvad kõikide asjaosaliste näod kordamööda ekraanile. Nüüd aga pandi üle pika aja taas koolivormid selga ja tuldi pidulikult kokku kummaliselt lõppenud ehk üldse mitte ootuspäraselt kulmineerunud kooliaastat lõpetama.

 

Nagu kooliaktustel ikka, oli väikseid esinemisi ja sõnavõtte ning jagati medaleid, diplomeid ja õpperaamatuid ehk tunnistusi tehtud tööst, kuigi kõik oli tavapärasest tibakene nihkes. Viidi välja kooli lipp ja jagati õpetajatele tänulilli ning kindlasti ka natukene magusat.


Viimased pea kolm kuud on olnud suur proovilepanek nii õpetajatele, lastele kui ka lastevanematele ülemaailmselt, et suuta enamvähem normaalselt ja motiveeritult üksi oma mullis õppimist jätkata.

 

Ootamatuid kasulikke avastusi, aga ka pingeid on olnud oma jagu ning ikka veel ollakse justkui veidi udus – jätk pikalt eraldatud seisus olemisest ja suurest ettevaatlikusest.

 

Eesti on Põhja-Ameerikast viirusekulu suhtes ees ja piiranguid on hakatud seal tasapisi rohkem leevendama.


Tõnismäelt mindi laiali soovides kõigile meeleolukat ja turvalist suve ning lootusrikast kohtumist 1. septembril.


Riina Kindlam

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo