Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

106198

 

Aastaid tagasi naelutasin oma suveonni akna kõrvale golfivõistluselt auhinnaks saadud lindude pesakasti. Ikkagi silt peal, et mille eest, kahju oli kaselatva peita. Unistasin, et keegi võiks sinna pesa teha, aga ei, vaid üks kimalane tuli mitu suve igal õhtul madala põrinaga ööbima.


Tänavu jõudis õnn õuele, rasvatihane valis kasti endale koduks ja minu seinataguseks naabriks.

 

Käis pesa ehitus, vargsi munemine ja haudumine. Ants on küll suht julge, aga ka tark lind, kes näitab end siis, kui tema tahab. Ja siis hakkas säutsumist kostma. Esialgu väga vaikset, siis eriti söögiaegadel järjest valjemat.

 

Kuniks enam hommikuti magadagi ei lastud, tibude lärm oli nii kõva. Ja täna hommikul, mil ema lendumineku stimuleerimiseks enam süüa ei tassinud, hakati julgelt välja vaatama ja üksteise järel kas potsatamise või lühikese vurr-lennuga kodunt lahkuma.


Miks nii tavalisest asjast kirjutan? Ainult selleks, et öelda, kui vähe on inimesel õnneks ja rõõmuks vaja.

 

Istud ikka, kolmeaastane põnn süles, see teeb tsst ja vaatame, kuidas ema-Ants lastele süüa veab. Mis veel vaja? Kõik muu on tühine.


Enn Hallik

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo