Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kart ulmanKuigi kummaline ja tavatu, tundub praegu, et see aasta 2020 oli enneolematult lühike ja vupsas mööda kiiremini kui teised.


Alles ju olid jõulud, alles paugutati uut ja imelist 2020 ja juba olemegi taas ringiga alguses.


Vaiksemad ja äraehmatatumad oleme kindlasti, kes oleks võinud seda arvata, kui kerge on maailma lukku panna ja inimestele maskid ette suruda...

 

Kuidas ikka kõik need miljardid maa peal korraga kuuletusid? Loodus on kindlasti inimestest puhata saanud. Ringi rüsatud ja lennatud on vähem, tossutatud ja saastatud vähem.

 

Delfiinide tulek Veneetsia kanalitesse osutus kahjuks kauniks müüdiks, kuid satelliidipildid selgemast õhust suurlinnade kohal õnneks mitte.


Küll aga olen juurelnud selle üle, et miks kogu selle koroonapaanika taustal pole ametlikes soovitustes rõhku pandud loomuliku immuunsuse tõstmisele?


Küll surutakse inimestele pähe maske ja kästakse teistest eemale hoida, kuid miks me ei kuule soovitusi tarbida puhast toitu ja puhast vett, magada piisavalt, võtta vitamiine ja mineraalaineid ning hoida ennast õnnelikena, sest teada on ju hea tuju mõju meie tervisele?


Sunnitud vaikus ja kohalpüsimine on paljudele minu tuttavatele toonud uued hobid ja tegevusalad.


Taliujumine püstitab näiteks Eestis rekordeid – varem vaid adrenaliinisõltlastele omaseks peetav spordiala on leidnud sadu ja sadu uusi kasutajaid – igal ajal mereranda minnes võib vees  näha ekstaatilise naeratusega peanuppe ning sotsiaalmeediasse postitavad jäises vees ujumise pilte ka need, kellest seda kunagi poleks uskunud... jaa, tunnistan, olen ka ise mõelnud, kuid siiani veel kaldal judisenud.


Tean meest, kes nohistab oma keldris vana mööblit parandada – tema, kes kunagi polnud ühtki korralikku tööriistagi kätte saanud!

 

Naisel juba mure, et varsti pole enam kodus mööblit, mida restaureerida.


Suurim plahvatus aga on toimunud nõude rindel ehk siis vanade portselanserviiside hindamisel ja kogumisel – sellest tuleb lausa eraldi artikkel kirjutada, sest tegemist on fenomeniga, mis on haaranud Eestis (aga ka naaberriikides Soomes, Lätis ja Venemaal) tuhandeid inimesi ning kasvanud mõne kuuga võimsaks majandusharuks.

 

Aja täitmine naudingu ja põnevusega ilusate asjade kogumisest,  uute tutvuste sõlmimine ja teadmiste hankimine pluss nostalgialaks vanemate ja vanavanemate nõudega seotud mälestustest – imeline viis veeta sunnitud jõudeaega!


Häid soovitusi annab ka Tiiu Lutter meie lehes.


Kauneid jõule ja rahulikku aastavahetust!
Kärt Ulman
VES toimetaja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo