Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

governer

Ave Maria Blithe, Bob Ehrlich ja Mike Calamus. Foto: erakogu

 

Kui saabub kutse tõeliselt Washington, DC-i, siseringi legendilt proua Katja Bullockilt, siis ei saa kohale minemata jätta.


Proua Bullock on töötanud presidentide Ronald Reagani, George Bushi ja Donald Trumpi administratiiv-assistendina ja personali värbamise spetsialistina.

 

Inglise keeles on selle ametikoha nimi Operations Officer in the Office of Presidental Personnel.


Donald Trump määras ta isegi föderaalametnike palga küsimustega tegeleva komitee konsultandiks (Federal Salary Council).


Kuna tegemist oli valitud seltskonnaga nagu koduste koosviibimiste puhul ikka, oli külalisi kahekümne ringis.

 

Üheks neist Jim Shalleck, Marylandi osariigi kandidaat peaprokuröri ametikohale.


Mike Calamus ja mina esindasime kohalikke eestlasi.

 

Mike Calamus on eduka firma Calamus Enterprises asutaja ja omanik, firma osutab mitmeid teenuseid riiklikele objektidele nagu Valge Maja, sõjaväebaasid, lennujaamad jne.

 

Samuti on ta aktiivne poliitilistes ringkondades ning pühendab palju oma niigi tiheda töögraafikuga ajast ning resurssidest Eesti tutvustamisele ning sidemete loomisele kohaliku eestlaskonna ja mõjuvõimsate tegijate vahel.

 

EKRE USA esimehena on ta kohtunud näiteks president Donald Trumpi ja Mike Pompeoga (endine CIA peadirektor ja riigisekretär).


Aukülaliseks proua Bullocki elegantses kõrghoone katusekorteris tol õhtul oli Bob Ehrlich, endine Marylandi osariigi kuberner.

 

Princeton´i haridusega advokaat Bob Ehrlich on olnud ka USA kongresmen.

 

Härra Ehrlich kõneles oma uusima raamatu saamisloost. ”Original, Unconventional & Inconvenient – Donald J. Trump and his MAGA Movement” ehk siis eestikeelne pealkiri võiks kõlada umbes nii “Originaalne, ebatavaline ja tülikas – Donald J. Trump ja ta MAGA (Make America Great Again) liikumine”.

 

Raamat käsitleb seda, kuidas D. Trump võitis 2016. aasta presidendivalimised ülekaalukalt rahva poolehoiuga, mis üllatas aastakümneid Washington, DC-s, vegeteerinud poliitikuid ning ajas segi mitmed globaalsed plaanid.


Kuna töötan ajaloo valdkonnas, siis on ammu selge, et enamus maailma poliitilisi otsuseid ning suuri äritehinguid on alati tehtud just sellistes väikestes eksklusiivsetes ringides.

 

Õukonna ballid, intelligentide salongiõhtud, diplomaatilise korpuse pidulikud vastuvõtud, dineed kutsutud ja hoolikalt välja valitud tegelastele...


Ametlikud viisakusekskursioonid, stampsed koosolekud või paariminutilised keskustelud kusagil koridori lõpus klapptoolidel, et lihtsalt samale fotole pääseda, ei pruugi anda sama mastaapseid tulemusi kui inimestega isiklikult vestelda vabamas seltskonnas, neid otse tundma õppida kui isiksusi, mitte ametnikke, ja vennastuda kasvõi ühise hobi raames.


Proua Bullock on sharmante kui legendaarne Jackie Kennedy.

 

Kuigi me polnud varem kohtunud, tervitas ta mind ja Mike Calamus´t kui ammust sõpra.

 

Kindlasti imponeeris talle kui saksa päritolu daamile ka see, et saabusime just täpselt siis, kui suur seinakell lõi kell seitse õhtul ehk just see 19.00, mis kutsel märgitud oli.


Akendest avanes ilus vaade tuledes sillerdavale linnale.

 

Kogenud võõrustajana oli menüü koostatud arvestusega, et tegemist on kokteiliõhtuga, nii olid kõik suupisted mugavalt väikesed, kuid maitsvad ampsud, mida ühe käega lihtne hoida ja ringi liikuda, et kõigi külalistega vestelda.


Kui kuberner Ehrlich kuulis, et Mike ja mina oleme eestlased ja nõukogude aja lapsed, sattus ta lausa vaimustusse ning toonitas, et me peaksime oma eluloost alati ja igal pool rääkima.

 

On ju totalitaarne ühiskond ameeriklaste jaoks midagi sellist, mida nad ise kogenud ei ole. Veel.


Konservatiivid püüavad Ameerika ühiskonda hoiatada pealetungiva vasakliberalismi ja kommunismi ohtudest ning meiesuguste inimeste isiklikud kogemused pakuvad paljudele suurt huvi.


1985. aastal andis endine KGB agent Juri Bezmenov USAs teleintervjuu reporter G. Edward Griffin’ile, teemaks kommunistliku ülevõtmise neli staadiumit.

 

Need on demoralisatsioon, destabilisatsioon, kriis ja normaliseerimine.

 

Ma ei hakka siin pikka intervjuud ümber jutustama; kes sellega veel ise tuttav ei ole, leiab internetist.

 

Bezmenovi poolt kirjeldatud ajupesumeetod on olnud jahmatavalt efektiivne isegi mitmete Nõukogude diktatuuri eest pagenute hulgas, kes jutustavad küll härdalt oma vanemate või endi sõjaõudustest ja pagulaslaagri aastatest, ent ei suuda näha praegu toimuvat tahtlikku destabilisatsiooni.

 

Isegi Eesti kultuuriloo hoidmine on vasakliberaalide meelest nüüd rassistlik ja ksenofoobne tegevus.


Meil oli väga põnev vestelda USA poliitikas töötavate inimestega, kelle igapäevatöö on superriigi siseasjade ning välissuhete kujundamise juures tegev olla.

 

Intelligentsete ja laia silmaringiga inimestega vestlemine on alati inspireeriv.


Siseringi sahinad muuseas on, et kui järgmistel presidendivalimistel võidab vabariiklaste kandidaat, on Bob Ehrlich’ile koht valitsuskabinetis kindlustatud.

 

Vabariiklaste võit on praeguse seisuga enam kui kindel, sest inflatsioon on 40 aasta kõrgeim ning hinnad tõusnud 6.8%

 

Ave Maria Blithe

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo