Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

45 kindlam mardid2

Marti joosta on mitmeti palju lihtsam, kui osaleda Hallowe'eni trallis, vähemalt kui viimase juurde kuuluvad ostetud kostüümid, kaunistused ja ohtralt maiustusi jagamiseks.

 

Eestis mardisandina jooksmiseks 10. novembri hämaruses on vaja vaid olla võimalikult karvane ja lärmakas, et minema peletada mõnd hingedeaegset üksikut äraeksinud kurja vaimu. Eesti Vabaõhumuuseumis meisterdas kohalik Mürakarude hunduparvik läinud pühapäeval papist mardimaske, mille ainsaks ehteks lisati takupahmakaid.

 

Koolimajas aset leidnud töötoas näitab oma loodut 7-aastane Karl August (Kusti) Nõmmik. Seinal oli ka mitmeid vanu puukoorest tehtud mardimaski, mille ürgsus mõjus lausa eksootilisena.

 

Viljaõnne toovad mardid on teretulnud, kuid majapidamisi nende ootuses ei kaunistata. Jagatakse maiustusi, õunu või mida iganes käepärast on.

 

Foto ja tekst: Riina Kindlam, Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo