Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Soome juhtiv ajaleht Helsingin Sanomat pühendas oma 6. jaanuari juhtkirja Eesti ühinemisele eurotsooniga, märkides, et ilmselt jääb Eesti pikaks ajaks viimaseks riigiks, kes ühisraha kasutusele võtab.
Ajaleht kirjutab, et 2011. aasta alguses liitus eurotsooniga riik, kes on probleemide põhjustamiseks liiga väike.

Kriisi ajal vähenes Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) 14 protsenti ehk märgatavalt rohkem kui Soomes. Samas ennustatakse Eestile tänavu neljaprotsendilist majanduskasvu, ehk märgatavalt rohkem kui Soomele.
 Eesti valis kriisist väljumiseks tee, mida praegu soovitatakse majandusraskustes Kreekale ja Portugalile. Eestil õnnestus karm säästuprogramm ellu viia ilma streikide ja meeleavaldusteta. Ajaleht avaldas arvamust, et selle üheks põhjuseks võivad olla mälestused Nõukogude Liidu kokkulangemisega kaasnenud veelgi rängemast majanduslikust kukkumisest.
Eesti poliitiline juhtkond säilitas kriisis legitiimsuse ning rahvas usu tulevikku, seisab juhtkirjas.
Ajaleht kirjutab, et vaid kolm riiki täidavad eelarve tasakaalu kriteeriume – Eesti, Luksemburg ja Soome. Seega moodustavad neid kriteeriume täitvatest rahvastest 90 protsenti soome-ugrilased.
Ka kirjutab leht, et Eesti on probleemideta lõimunud läände, riik kuulub Euroopa Liitu ja NATO-sse. Ka on Eesti majanduslikult tugevalt läänega seotud. Eesti ekspordist läheb Euroopa Liitu 80 protsenti ehk suhtarvult rohkem kui Soomel.
Ajaleht kirjutab ka, et isegi kui asjad peaksid minema halvasti, siis 1,3 miljoni elanikuga riigi, mille osakaal eurotsooni SKP-st on vaid 0,2 protsenti, jalule aitamiseks ei ole vaja suurt päästepaketti.
Samas kirjutab leht, et Eesti majanduslik ja poliitiline areng annavad alust  arvata, et Eesti ühinemine Euroopa ühisrahaga saab olema edukas.
Ajaleht märgib, et Eesti jääb ilmselt pikaks ajaks viimaseks eurotsooniga liitunud riigiks.
Tšehhi, Ungari ja Poola tahavad rahus vaadata, kas Eesti ostis viimase pileti Titanicule. Teistele Balti riikidele pileteid veel isegi mitte ei pakuta ning varem eurotsoonist eemale jäänud riigid ei soovi neid osta, seisab juhtkirjas.
BNS
 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo