Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

49506

Siseminister Mart Helme FBI Akadeemias Quantico, Virginias koos võõrustajatega.   

Foto: Joshua Torres-Negron/FBI Academy

 

Ameerika Ühendriikidest naasnud siseminister Mart Helme sõnul oli USA kolleegidega toimunud kohtumised töised ja kinnitasid meie riikide vahelist koostöövalmidust.


Helme külastas Ameerika Ühendriikides FBI Akadeemiat ning kohtus narkootikumide vastase võitluse eestvedajate, justiitsministeeriumi ning erinevate mõttekodade esindajatega. Mart Helme osales ka USA rahvuslikul palvushommikusöögil.

Kümneaastane Ralf võttis kodus vastu venna Rogeri sünni, sest värske ilmakodanik tuli siia ilma kõigest poole tunniga.

 

Lapse sündi aitas telefoni teel juhendada meedik Sirja Saar.


Ralfi ema Merja oli 38 nädalat rase, kui tal ootamatult ühel hommikul hakkas sünnitus.

Maailma vanim harrastuspiltnike ajakiri Amateur Photographer pani kokku soovituse, milliseid sihtkohti külastada algaval hooajal, vahendas Maaleht.


“Reisifotograafia ei peaks olema võitlus inimhordidega,” sedastab loo autor Geoff Harris, et üldtuntud pildistamiskohad kubisevad tänapäeval kõikvõimalikest klõpsutajatest.

84181

Dmitri Povilaitise foto

 

Tallinna Kesklinna Valitsus teatas oma Facebooki lehel, et nende üleskutsele leida Raekoja platsi jõulukuusele otstarbekas jätkukasutus said nad sadakond ettepanekut.


Oli tõeliselt leidlikke ja ka väga praktilisi ideid. Kõige sagedamini pakuti kuuse uuskasutust pingi või muu istumisalusena, mis kahjuks ei ole mõistlik, sest kuusk eritab vaiku.

saatkond

2001. aastast on Eesti suursaatkond Moskvas tähistanud Tartu rahu aastapäeva mälestusüritusega Novodevitšje kalmistul, kus paikneb Adolf Joffe haud.


Adolf Joffe oli Nõukogude Venemaa, hiljem Nõukogude Liidu diplomaat, kes juhtis Vene delegatsiooni Tartu rahu läbirääkimistel.

10. veebruari Postimehes ilmus pikk lugu Eesti päritolu kaksikvendadest, kes  tõusid oma 50-aastase karjääri jooksul NASA kosmosetehnoloogia tipparendajateks: noorem vend Arthur Ruitberg ehitas seadmeid Cassini kosmosesondile ja veel tänapäevalgi Marsil tegutsevale kulgurile, insenerina alustanud vanem vend Edward sai kosmoseteleskoobi Hubble programmi asejuhiks.


“Ma arvan, et kui meid kutsuti NASAsse tööle, saime loterii peavõidu. See oli parim asi, mis meiega sel ajal üldse juhtuda oleks saanud, “ ütleb üks vendadest, Ed, artiklis Postimehe ajakirjanikele.

Soome lennufirma Finnair lisab Helsingi ja New Yorgi vahelisele liinile suvehooajaks uusi väljumisi, kokku toimub suvisel tipphooajal juunist augustini kaks väljumist päevas viiel päeval nädalas.


4. aprillist kuni 24. oktoobrini toimub kolm lisareisi nädalas – esmaspäeval, neljapäeval ja laupäeval. 4. maist lisandub teisipäevale ka neljas väljumine. 

 

Suvisel tipp-hooajal 8. juunist kuni 30. augustini on Finnairi lennugraafikus viies lisaväljumine pühapäeviti, teatas lennufirma.

49494

USA algatusel moodustati 5. veebruaril  Washingtonis rahvusvaheline usuvabaduse allianss, mille üks asutajaliige on Eesti.   


Välisminister Urmas Reinsalu sõnul näeb Eesti uut allianssi ühistel väärtustel rajaneva võimalusena edendada maailmas olulise inimõigusena usuvabadust.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo