Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Toimus esimene üleilmsete eestlaste virtuaalfoorum

 

raud valter

Foorumi moderaator Neeme Raud ja Torontosse kerkivat rahvusvahelist Keskust tutvustav Ellen Valter.   Foto: välisministeeriumi FB

 

13. aprillil toimus esmakordselt üleilmsete eestlaste virtuaalfoorum, kus välisministeerium tutvustas välismaal elavatele eestlastele suunatud tegevusi ja plaane, muuhulgas hajala  eestlaste erisaadiku koha loomist.


Virtuaalfoorum oli jätk eelmisel aastal välismaal elavate eestlaste seas läbiviidud küsitlusuuringule ja järgmine samm, et tihendada koostööd Eesti ja eestlaste vahel kõikjal maailmas.

Riigikogus moodustatud toetusrühma eesmärk on tegeleda maailma eestlaskonna võrgustamise ja maailmaeestlaste kaasamisega, et aidata seeläbi eesti ettevõtetel uusi välisturge leida ning ühendada kõik maailmas olevad eestlaste kogukonnad digitaalselt ühtsesse globaalsesse võrgustikku.


Toetusrühma esimees Imre Sooäär ütles, et Välisministeeriumi andmetel elab väljaspool Eestit ligi 200 000 eestlast.

lavrov

Sergei Lavrov.

 

Vene välisministeerium andis mõista, et Eesti ja Venemaa vahel sõlmitud piirilepingu ratifitseerimiseks tuleb Eestil loobuda lepingu ratifitseerimisel viitamisest Tartu rahulepingule.


"Venemaa ja Eesti piirilepingute küsimuses kinnitati üle Venemaa positsioon, et nende ratifitseerimiseks meie riigis on kohustuslik eeltingimus 2014. aastal piirilepingute allkirjastamisel saavutatud kokkuleppe täitmine Tallinna poolt.

Seaduseelnõu 347 kronoloogia

 

172492

Politsei eriüksused Vabaduse platsil Tallinnas 11. aprillil 2021. Foto: Kärt Ulman / VES

 

Eelmisel nädalavahetusel, 10. ja 11. aprillil saadeti Tallinnas Vabaduse platsil rahulikult meelt avaldanud inimeste vastu relvastatud täisvarustuses ja koertega politsei eriüksused.

25. märtsi esimestel tundidel jõuab riigikogu menetlusse suurt avalikku huvi tekitanud Nakkushaiguste Ennetuse ja Tõrje Seaduse (NETS) muudatusettepanekute  seaduseelnõu 347 SE, mis saab rahvalt nime “politseiriigi seadus”, kuna see suurendaks tuntavalt politsei  volitusi tavaolukorras.


Eelnõu vastu luuakse 1. aprillil sotsiaalmeedias virtuaalne meeleavaldus nüüdseks ligi 6000 tuhande  toetusallkirjaga, MTÜ Tsiviilallianss esitab riigikogule juristide koostatud parandusettepanekud palvega seadust sellisel kujul mitte vastu võtta.

Red Dot Award on üks suurimaid disainiauhindu maailmas. Tänavu pälvis tiheda sõelaga konkursil maineka auhinna lausa kaks Eesti ettevõtet – Sheetsplint ja HUUM.


Disainer Mihkel Masso ja lahingumeditsiini instruktor Rait Arro poolt väljatöötatud modulaarne lahas Sheetsplint pälvis Red Doti auhinna meditsiinivahendite kategoorias.

 

Ükski eestlane ei ole selles kategoorias varem võitu koju toonud.

Siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna andmetel registreeriti märtsis Eesti perekonnaseisuasutustes kokku 1230 sündi, neist 605 tütarlast ja 625 poisslast.


Kaksikuid registreeriti 21 paari, neist viis paari poisse, kaheksa paari tüdrukuid ja kaheksa segapaari.

Mitu haiglat on mõne oma koroonaosakonna täielikult või osaliselt sulgenud, teatas neljapäeval rahvusringhäälingu uudistesaade.


Plaanilisele haiglaravile pääsemist oodanud aga peavad varuma veel kannatust, sest intensiivraviosakonnad on jätkuvalt raskes seisus koroonahaigetest täidetud ning pandeemia teise laine ajal ohtralt ületunde teinud meedikud vajavad puhkust.

Leedu palub Taanilt AstraZeneca vaktsiini endale, ütles neljapäeval Leedu peaminister Ingrida Šimonyte.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo