Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Vabariigi 102. aastapaevale puhendatud lipuvalve Tartus

Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud lipuvalve Tartus  Foto: Artur Sinipalu

 

24. oktoobril tähistab oma 100 aasta juubelit Eesti vanim naiskorporatsioon Filiae Patriae (C!FP).

 

Eeloleval nädalavahetusel Tartus toimuvate juubelipidustuste raames oodatakse akadeemilisi sõpru ja tuttavaid nii jumalateenistusele kui ka pidulikule aktusele.

 

Korporatsiooni Filiae Patriae juubelipidustused olid esialgu planeeritud suurejoonelisemalt ja külla oodati ka väliskoondiste liikmeid Ameerikast, Kanadast ja Lätist, Rootsist kui ka Soomest.

21. oktoobril allkirjastasid välisminister Urmas Reinsalu ja Ameerika Ühendriikide rahvusvahelise arengukoostöö agentuuri (USAID) asejuht Bonnie Glick Tallinnas ühisdeklaratsiooni, et süvendada kahepoolset koostööd digipöörde edendamisel arengukoostöö partnerriikides.

 

Ühisavalduse kohaselt on Eestil ja USA-l kavas jagada arengukoostöö tegevuste raames avaliku ja erasektori kogemusi ning häid tavasid digipöörde alal.

 

Samuti soovitakse aidata kaasa turvalist ja avatud digiühiskonda toetavate tehnoloogialahenduste arendamisele.

Kolme Balti riigi eelarved olid juba tänavu väikese miinusega, koroonapandeemiast alguse saanud majanduskriisis on kõikide riikide eelarved planeeritud tavapärasest suurema puudujäägiga.

 

Balti riikide suurim eelarvepuudujääk on plaanitud Eestil, väikseim Lätil, vahendab ERR.

 

Eesti riigieelarve kulutuste maht on kokku veidi alla 13 miljardit eurot ja tulude maht üle 11 miljardi euro.

 

Puudujääk on tuleval aastal 6,7 protsenti sisemajanduse koguproduktist (SKP).

Riigikohus jättis rahuldamata president Kersti Kaljulaidi taotluse tunnistada kohustusliku kogumispensioni reform põhiseadusega vastuolus olevaks.

 

Seega muutub kogumispensioni nn teise sambaga liitumine või sealt välja astumine vabatahtlikuks.

16. oktoobril osales välisminister Urmas Reinsalu Vilniuses Eesti, Läti, Leedu ja Kanada välisministrite neljapoolsel kohtumisel, mille raames toimus ka jutuajamine Valgevene opositsiooniliidri Svjatlana Tsihhanovskajaga.

 

Ministrid allkirjastasid Balti riikide ja Kanada ühiseid väärtusi ja jätkuvat head koostööd kinnitava ühisavalduse ning leppisid kokku, et neljapoolses formaadis hakatakse kohtuma iga-aastaselt.

 

„Hoolimata geograafilisest vahemaast on Kanada meile väga lähedane liitlane, kellega jagame samu väärusi – tunnustasin Kanada olulist rolli meie piirkonna julgeolekus,

IVOLINNA JA KASESALU BOOGIE COMPANY KINGADEGA

Esimese kingapaari "Mambo Rock" õnnelik omanik Ivo Linna koos Boogie Company eestvedaja Andrus Kasesaluga.

 

Eesti rockabilly-kultuuri edendav trio Boogie Company tuli turule omanimelise jalanõude sarjaga.

 

Jalanõud on disainitud meestele ja naistele 50ndate aastate “vintage” – stiilis.

 

Kingad on müügil veebipoes: www.boogiecompany.com.

202010141

Kolme mere algatus (ingl k Three Seas Initiative e 3SI) on regionaalne koostööformaat, mis  ühendab 12 Aadria mere, Läänemere ja Musta mere vahel asuvat Euroopa Liidu liikmesriiki: Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari. Algatuse partnerid on Ameerika Ühendriigid, Saksamaa ja Euroopa Komisjon. Ühiselt majandusse, taristusse ja energiajulgeolekusse panustades muudetakse Euroopa ühtsemaks.

 

19. oktoobril korraldab Eesti virtuaalse Kolme mere tippkohtumise, kus osalevad üle veebi mitmed Ida- ja Kesk-Euroopa riigipead, Saksamaa liidupresident Frank-Walter Steinmeier ning Ameerika Ühendriikide riigisekretär Mike Pompeo.

 

Tallinnasse tulevad selleks puhuks kohale Poola president Andrzej Duda ja Bulgaaria president Rumen Radev.


President Kersti Kaljulaidi sõnul aitab Kolme mere algatus vähendada meie regiooni investeeringute puudujääki ning võimaldab meil seda ühiselt turundada kui Euroopa kõige kiiremini kasvavat regiooni.

Eesti Rahvusraamatukogu kutsub koolinoori osalema GIF-piltide tegemise konkursil "Pane kaart elama!", et tutvustada noortele veebis saadaval geograafiateemalisi materjale ja arhiive.


Võistlema on oodatud GIF-pildid, mis seovad mitu maakaarti, näitavad osaleja loomingulisust ning annavad edasi teemakohase sõnumi.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo