Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

18424147 10155321567382959 3340489367754216313 n 1

Fotograafide huviorbiiti on sattunud rahvatantsuansambel Pillerkaar, kes ka EL saatkondade Avatud Päeval esines. Foto: Facebook/ Estonian Embassy in Washington

 

13. mail 2017 avasid taas Ameerika Ühendriikide pealinnas Washingtonis paiknevad Euroopa Liidu riikide saatkonnad ning Euroopa Liidu Delegatsioon USAs oma uksed külalistele – toimus traditsiooniline EL saatkondade Avatud Uste Päev.

34567822785 9d80a16727 o

Välisminister Sven Mikser osales Müncheni Julgeolekukonverentsi tuumikgrupi kohtumisel Washingtonis, kus arutati julgeolekupoliitikat ning transatlantilist koostööd.

pohjaka moisa kokad ott tomik ja mart metsallik naudivad kodus maaelu 78251898

"Tokyo on ikkagi nii linnastunud keskkond, tõeline metropol. Aga meil siin Põhjaka mõisas on oma  kasvuhoone, põllumaa ja kitsed ka – osa tooret toiduks kasvatamegi ise," on praeguse elukorraldusega rahul meisterkokad Ott Tomik ja Märt Metsallik. Foto: Maaleht

Screen Shot 2017 05 25 at 3.45.07 PM 

Tartu ülikooli botaanikaaias tiigi vastas kasvavad kaks siledat sirmbambust (Fargesia nitida), mida esmapilgul külastajad ei pruugi märgata. Sellel kevadel puhkesid aga taimed õide, mis on erakordne, kuna bambused on kuulsad selle poolest, et õitsevad väga pika ajavahemiku järel ja siis kõik korraga.

vereta jaht

Metskits. Assar Jõepera Vereta jahi foto

 

Möödunud nädalavahetusel, 19. – 21. mail, kogunes seltskond fotograafe Põlvamaal Nohipalus, et pidada maha juba 20. Vereta jaht. Tänavuseks jahiloomaks oli metskits ja jahirelvadeks paukuvate püsside asemel fotokaamerad koos pikkade teleobjektiividega.

Euroopa Komisjon esitas 22. mail 2017. aasta riigipõhised soovitused, mis sisaldavad igale liikmesriigile mõeldud majanduspoliitilisi suuniseid järgmiseks 12 kuni 18 kuuks. Eestile tegi komisjon kaks soovitust, millele on ka varem tähelepanu juhtinud, kuid märkis, et riigieelarve võib juba sel aastal miinusesse langeda.

Alates 1. jaanuarist 2017 saavad Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide elanikud hakata elatisvõlgu sisse nõudma ka Ameerika Ühendriikidest.

Laulsime paar päeva tagasi Forestalia meeskooriga Laiuse kirikus, kus tähistati Laiuse meeskoori asutamise 90. aastapäeva. Laiuse kirik on väike armas kirik, kirikuõpetaja on aga väga noor.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo