Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

invic

Janno Lepik võitis ühe õhtuga kaks kuldmedalit. Foto: mil.ee

 

Torontos toimunud Võitmatute mängude (Invictus Games) sõudeergomeetrite võistlustel näitasid Eesti vigastatud sõdurid head vormi võites ühe õhtuga kaks kulda ja pronksmedali.

Eesti tarkvaraarendaja Ignite OÜ loob uudsele platvormile krüptoraha, mille kasutamine on senistest alternatiividest kiirem, odavam ja mugavam.

IMG 1397

Artikli autor Liina Sarapik Hatay lennujaamas Türgis.

 

Keset augustikuud lendasin ma esmakordselt Eestist lõuna suunas. Kuna esimene lend oligi otse Türki, siis sattusin juba Tallinna lennujaamas uude ja minu jaoks tundmatusse osasse, kus väljaminevate lendude sihtkohad olid väljaspool Schengeni viisaruumi.

20171005 122124

Tallinna Lennujaama VIP-alale Euroopa Liidu eesistumise üritustele saabujad saavad peatuda mitmes toas, kus laual soolased suupisteid, riiuleis Eestit tutvustavad raamatud ning letil kohvimasin ja baarilett. Alati on kausis Kalevi kommide paremik, pähklite valik ning klaaspurgis antud punased krobelise tekstuuriga nämmid, mis kahtlemata meelitavad, aga sildil olevast kirjast väliskülalised paraku aru ei saa. Selle jaoks ongi olemas Eesti Euroopa Liidu eesistumise sideisikud (liaison officers), kes Eestisse saabuvaid delegatsioonijuhte vastu võtavad ja muuseas kohaliku elu mahedikke-pahedikke lahti seletavad. Foto: Riina Kindlam

7146057t1h952b

Vabariigi sajas sünnipäevapidu peetakse Eesti Rahva Muuseumis.

 

Eesti Vabariigi saja aasta juubelile pühendatud presidendi vastuvõtt ja pidulik kontsert järgmise aasta 24. veebruaril toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumi uues peahoones.

need veed

"Üle selle vee, täpselt siin nad septembris väikeste paatidega läksidki," seletasin 8-aastasele Suvi Marile parvlaeva "Ormsö" pardal, mis teel Rohukülast Vormsile. "Ainult, et siis ei olnud selline sõbralik september, nagu praegu. Ilm oli kuri ja olukord ärev, kurb ja õudne." Vasakul on Vormsi, keskel paistab Noarootsi rand ja paremal Hobulaiu tipp, mille taga omakorda Haapsalu. Foto: Riina Kindlam

406413h46c5t27

President Kersti Kaljulaid ÜRO peaassambleel. Allikas: Kersti Kaljulaid Facebook

Austatud president, peasekretär, ekstsellentsid, daamid ja härrad!

Meie maailm on ettearvamatu. Suur osa ettearvamatusest tuleneb kliimamuutustest. Kliimamuutusi saab tasakaalustada kiire tehnoloogilise murranguga meie raiskavates eluviisides. Siiski on lihtne märgata, et tehnoloogia areng – praegusel hetkel eelkõige digitehnoloogia kiire levimine miljardite inimeste seas – muudab meie tuleviku mõistmise keerukamaks, kuigi sellel on kindlasti ka potentsiaali positiivseks muutuseks.

36404469624 8aed4d4e8a k

Välisminister Sven Mikser kohtus OECD peasekretäri Angel Gurriaga. Foto ja tekst: Välisministeerium

Välisminister Sven Mikser kohtus täna Tallinnas Eesti 2017. aasta majandusülevaadet esitlenud Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni OECD peasekretäri Angel Gurriaga. Peamiselt kõneldi Eesti majandusest ja OECD tulevikust.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo