Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

394707hff2ct27

Foto: Välisministeerium

 

Täna kohtus välisminister Sven Mikser USA Esindajatekoja välisasjade komitee esimehe Edward Royce’iga. Mikser ja Royce kinnitasid kahe riigi häid partnerlussuhteid ning peatusid pikemalt julgeolekuteemadel.

Kaljulaid Vana Võidus

Külaliikumise Kodukant korraldataval Maapäeval innustas president Kersti Kaljulaid kogukondi looma koostöös kohalike omavalitsustega just sellist Eestit, mida inimesed soovivad.

Kuigi Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluv justiitsminister Urmas Reinsalu tegi ettepaneku toetada opositsioonilise Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) algatatud eelnõu, mis muudaks kehtetuks 2014. aasta oktoobris riigikogus vastu võetud kooseluseaduse, otsustas valitsus täna, et ei võta eelnõu suhtes seisukohta.

20506904 10157306505006980 8673402107662280329 o

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks võiks Eestil olla 100 välismaal elavat ajakirjanikust sõpra, et kuuldused meist ja meie tegemistest võimalikult laialt leviks. Selleks kutsuti ka tänavu 25 noort välisajakirjanikku nädalaks Eestiga tutvuma ja uusi kontakte sõlmima.

aldo4. kõige parema kvaliteediga pilt rahvarõivas setu naised ja mehed

Rahvarõivas setu naised ja mehed

 

Luhamaa Määsi külas 5. augustil toimunud Seto Kuningriigi päeval meenutas seal Tartu Rahu Põlistamise Selts ammu ebaõiglaselt unustatud ja maha vaikitud suurt petserimaalast Samuel Sommerit (1872-1940) tema 145. sünniaastapäeval, mis oli eelmisel päeval.

Euroopa Liit otsustas täna lisada sanktsioonide nimekirja kolm Venemaa kodanikku, nende seas energia aseminister Andrei Tšerezov ja kolm ettevõtet.

Välisminister Sven Mikser arutas täna Tallinnas kohtumisel Ameerika Ühendriikide Senati relvajõudude komitee liikme senaator Elizabeth Warreniga koostööd küberkaitse ja julgeoleku alal ning EL-USA kaubandussuhteid.

Kümme USA Marylandi rahvuskaardi lennuüksuse A-10-tüüpi ründelennukit harjutasid neljapäeval maandumist ja õhkutõusmist Jägala-Käravete maantee laiendusel.

 

Harjutuse ohutuse ja julgeoleku tagamiseks rajas kaitsevägi maanteelaienduse ümber ajutise ohuala.

 

Õppus algas NATO lahingugrupi kaitseväelaste kopteridessandi harjutusega Jägala-Käravete maantee laiendusele, ründelennukid A-10 saabusid Ämari lennubaasist ning pärast maandumisharjutuste sooritamist suundusid sinna tagasi.

 

Maapealsete sihtmärkide ründamiseks ning maaväe lähitoetuseks mõeldud ühemeheline ründelennuk A-10 Thunderbolt II on tuntud oma manööverdusvõime ning madalalt ja aeglaselt lendamise võime poolest.

 

Samuti on lennuk tuntud oma pardarelvade täpsuse poolest. Kuigi lennuk A-10 võeti Ameerika Ühendriikides kasutusele juba 1977. aastal, on ta tänu oma võimekusele ja moderniseerimistele kasutusel tänaseni, seisab kaitsejõudude peastaabi pressiteates.

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $50 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo