Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

President Kersti Kaljulaid andis Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 152 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.


Ameerika Ühendriikidest pälvis Valgetähe IV klassi teenetemärgi Jaan Holt – Eesti arhitektuurihariduse toetaja, Washington-Alexandria arhitektuurikeskuse emeriitprofessor, kes on panustanud Eesti arhitektuurihariduse edendamisse.

puise

Foto: Madis Mintel

 

Eestlastele on ikka omane, et enne pidulauda istumist mäletatakse lahkunuid ning süüdatakse küünlad kalmudel ja kodudes. Nii ka 24. veebruari hommikul, kui esmakordselt riigi ajaloos tähistati Eesti Vabariigi aastapäeva ka Puise rannal paadipõgenike mälestusmärgile ühispärja asetamisega.


Eesti Vabariigi aastapäeva hommik algas piduliku riigilipu heiskamisega Altmõisa külalistemaja ees kl 7.32. 

1538

Presidendipaar kandis aastapäeva tähistamisel Saaremaa Jämaja  kihelkonna rahvariideid. Sealt on pärit riigipea esivanemad. Riided valmistas käsitöömeister Mareli Rannap.   Foto: Arno Mikkor

 

President Joe Biden õnnitles president Kersti Kaljulaidi Eesti Vabariigi 103. aastapäeva puhul.


«USA nimetab uhkusega Eestit liitlaseks, partneriks ja sõbraks.

20210224

Respiray asutajad on Indrek Neivelt (fotol), Aleksandr Frorip ja Robert Arus.

 

Eesti tehnoloogiaettevõte Respiray tutvustas kaelaskantavat õhupuhastit, mis puhastab 99 protsenti sissehingatavast õhust UV-kiirguse abil.  


Respiray kommunikatsioonijuhi vahendusel lähtub seadme tööpõhimõte füüsikalisest eeldusest, mille kohaselt pärineb suurem osa sissehingatavast hapnikust mööda inimkeha alt üles liikuvast õhust.

2011. aastal Taavet Hinrikuse ja Kristo Käärmanni loodud ja üle 10 miljoni kliendiga rahaülekandeplatvorm TransferWise kasutab 22. veebruarist nime Wise, samuti minnakse üle domeenile Wise.com.


Wise'i tegevjuhi ja kaasasutaja Kristo Käärmanni sõnul peegeldab platvormi uus nimi ettevõtte teadlikke kliente ehk kogukonda, rahvusvahelise eluga inimesi ja ettevõtteid, kuhu tänaseks kuuluvad ka pangad.

2021022521

 

Heleri Hanko on kõndinud juba kaks nädalat ja peagi on läbitud umbes pool teekonnast ehk 300 kilomeetrit läbi lumise Eestimaa looduse.


Heleri tõdes intervjuus ERRi hommikusaatele, et suurim väljakutse on äärmuslikud ilmaolud.

 

"Ma võin öelda, et minu suurim vaenlane on vesine ilm ehk plusskraadid ja suured miinused.

Tartu Ülikooli meditsiiniteadlaste uuringust selgus, et saja-aastaste eestlaste seedetrakti mikrobioota on liigirikkam ja mitmekesisem kui noortel.

 

Teadlaste hinnangul saaks neid teadmisi rakendada mikrobioota tervise ja seeläbi mikrobioota omaniku tervise parandamiseks.


Samuti saab tõenäoliselt eakate mikroobikooslustest eraldada suure probiootilise potentsiaaliga bakterid, mis aitaksid hoida ja edendada praeguste ja tulevaste põlvkondade tervist.

Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) lugejad ja vaatajad on saatnud mitmeid fotosid ja videoklippe sellest, kuidas möödus nende pere ja sõprade seltsis Eesti 103. sünnipäeva tähistamine.


Kui soovid samuti jagada oma jäädvustusi 24. veebruarist, siis laadi oma pilt või videoklipp üles aadressile minupilt.err.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo