Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

President Kersti Kaljulaid sõidab 18. aprillil töövisiidile Moskvasse, kus avab renoveeritud ajaloolise Eesti saatkonnahoone, teatas presidendi kantselei 28. märtsil.

 

"Moskvas on meie riigi ajalooline esimene välisesindus ja täna on see Eesti suurim ja üks olulisemaid kahepoolseid saatkondi. See on meie diplomaatia eesliin," ütles presidendi välispoliitika nõunik Lauri Kuusing, kelle sõnul ongi visiidi üks eesmärk tunnustada inimesi, kes igapäevaselt välispoliitika eesliinil Eesti huvide ja meie kodanike õiguste eest seisavad.


Lauri Kuusingu sõnul on Vene välisministeeriumi presidendi visiidist Moskvasse informeeritud, kuid tänase seisuga kahepoolseid kohtumisi kokku lepitud ei ole.


Viimati külastas Venemaad president Toomas Hendrik Ilves 2011. aastal, kui käis Peterburi Jaani kiriku taaspühitsemisel.


Eesti saatkond Moskvas asub linna ajaloolises keskosas Kremli, Arbati väljaku ja Konservatooriumi vahetus läheduses ning on algusest peale tegutsenud ühes ja samas majas.


Eesti määras esimese täievolilise saadiku Moskvasse 1921. aasta veebruaris ning Eesti saatkond oli üks esimesi suursaatkondi enamlikul Venemaal ja selle uues pealinnas. Suursaatkonna renoveerimistööde projekteerimine algas 2014. aastal, ehitustöödega alustati 2016. aasta sügisel. Moskva saatkonna renoveerimise lõplik maksumus on 20 miljonit eurot ehk kaks miljonit eurot algselt planeeritust vähem.


Valitsus suunas säästetud vahendid, kokku 2,1 miljonit eurot Ottawa ja Rooma uute saatkonnahoonete kasutuselevõtuks, Riia saatkonnahoone remondiks ning New Delhi saatkonnahoone ja Londoni residentsi korrastamiseks.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo