Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Sel sügisel avab Tallinnas Noblessneri valukojas uksed PROTO avastustehas, mida vähemalt Baltimaades kusagil mujal näha ei saa. Seal saab sõita auruveduriga, töötada elektrivabrikus ja isegi kuumaõhupalliga lennata. Kõik see, mis sinna sisse tuleb, tehakse aga valmis hoopis Hollandis.

"Noblessneri tehas oli teatavasti ajalooline sõjaväe allveelaevade tehas, kus tehti omal ajal innovatsiooni. Justkui tänapäevases idufirmas. Seal tehti allveelaevade ja sõjatööstuse innovatsiooni," märkis PROTO avastustehase idee autor Ott Roots.


"Me läksime keskuse kontseptsiooni luues ajas tagasi ja meie keskus toetubki peamiselt 100–150 aastat vanadele unistustele, leiutistele ja saavutustele. Me toome need leiutised ja leiutajad kõik ühe katuse alla kokku. Inimeste unistused üritame edasi anda virtuaalreaalsusega ja päris asjad toome sisse isetegevuslike eksponaatidega," lisas ta.


Suurematest asjadest tuleb tehasesse allveelaev, rong, roller glider, millega saab sõita 18 meetri kõrguselt katuselt peaaegu põrandale ja siis motoriseeritult uuesti üles tagasi. "Meil tuleb sinna tehase näol elektrit puudutav ekspositsioon, siis meil on natuke fotot puudutav ekspositsioon, lendamisega on väga mitu asja seotud, ja me lähme ka Maa sisse," nimetas Roots.


Kuigi eestlased on teinud Eestis, Euroopasse ja ka Aasiasse üksikuid virtuaalreaalsuse elamusi, siis ei ole nad Rootsu sõnul kunagi teinud ühte tervikut. Hollandi ettevõttel Enversed on tervikelamuste rajamise kogemus ja kuivõrd PROTO soov oli, et kõik kümme elamust saavutaksid ühe terviku, toetuvad nad selles hollandlaste kogemusele.


See on üsna ainulaadne, et Enversed teeb 8–9 mängu ühele kohale, tunnistas Enversed Studios loovjuht Tim Van Der Grinten. "Tavaliselt soovitakse spetsiifilisemat meelelahutuslahendust mõnele virtuaalreaalsuse keskusele või meie äripartneritele. Aga varem pole tellitud tervet lugu. Tänu sellele läheb meil koostöö suurepäraselt, sest meil on ühtne visioon ja me armastame lugusid jutustada virtuaalreaalsuses."


Esimene mängudest on juba ka valmis – õhujalgratas.


VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo