Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

1193

Jazzkaar tõi Eestisse  Kanada pop-jazz lauljanna Kaili Kinnoni, kelle juured on vanavanemate kaudu Saaremaal Kuressaares.

Noort lauljat ja heliloojat on kirg muusika vastu saatnud juba lapsepõlvest, sest laulmine ja musitseerimine oli tema perekonnas sama loomulik nagu söömine.


Kaili Kinnoni vanaisa Osvald Medri (1911–1987) oli saarlane, kes Teise ilmasõja lõpus ühes perega Rootsi põgenes ja sealt edasi Kanadasse rändas. Medri tegutses Kuressaares ettevõtja ja pastorina, pidas kesklinnas mööblikauplust, samuti oli tema omanduses veski.


1944. aasta sügisel siirdus Osvald koos hiidlannast naise Klarissa (neiuna Tammo, 1919–2015) ja lastega perekonnale kuuluval paadil Rootsi, kus nad enne Kanadasse kolimist elasid seitse aastat. Kaili Kinnoni ema Imbi oli Medride kolmas Kanadas sündinud laps, ühtekokku peres kuues. Nii Osvald kui ka Klarissa jäid aktiivseteks Toronto Eesti kogukonna liikmeteks kuni oma pika elu lõpuni. “Medrid on ülimalt musikaalne perekond. Muusika keskel üleskasvamine oli minu jaoks imeline,” ütles alates 2014. a. aktiivselt laulukirjutajana kätt harjutanud Kinnon Saarte Häälele. Tema esiksingel Fog sündis 2017.a.

 

Kuula Kaili omapärase tämbriga häält siit: https://bit.ly/2VegA4U

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo