Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

26. mail 2019 toimuvad Eestis Euroopa Parlamendi valimised. Ameerika Ühendriikides võib Eesti kodanik hääletada enne  26. maid välisesinduses kohapeal või elektrooniliselt. Elektrooniliselt hääletada saab ööpäevaringselt lehel www.valimised.ee 16. maist kuni 22. maini 2019 kella 18.00-ni (eesti aeg).

Veendu, et Sul oleks töökorras ID-kaardi lugeja või toimiv mobiil-ID ja uuendatud tarkvara. Eesti Vabariigi Peakonsulaadis New Yorgis saab koha peal hääletada 15. mail kella 10.00-16.00 ja 16. mail kella 12.00-15.00.
Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Washingtonis saab hääletada 14. mail kella  10.00-16.00.


Kaasa võtta kehtiv pass või ID-kaart. Rohkem infot valimised.ee veebilehelt.

 

Europarlamendi Valijakompass euandi 2019 https://euandi2019.eu  annab võimaluse leida endale sobivaim erakond Eestis, aga võrrelda ka oma seisukohti kõigi teiste Euroopa Liidu liikmesriikide erakondadega, mis valimistest osa võtavad.


Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi juhataja Mihkel Solvak selgitas, et Euroopa Parlamendi Valijakompass ehk euandi2019 on Eesti inimestele juba tuntud ERR-i riigikogu valimiste Valijakompassi rakenduse üle-euroopaline versioon.


"Rakendus sisaldab endas 22 väidet, millele vastamise järel arvutatakse kasutajale tema protsentuaalne kattuvus erakondade positsioonidega samade väidete osas. Teemad, mida kaetakse on laiad – on rida seisukohti immigratsiooni osas, mis on Euroopas kindlasti üks kõige kuumemaid poliitilisi teemasid, väga mitu väidet puudutavad Euroopa Liidu tulevikku ja integratsiooni edasist arengut, aga leidub ka laiemaid majanduse alaseid väiteid ja seisukohti," märkis Solvak.


Teadlase sõnul valiti väited rõhutamaks Euroopa Parlamendi valimistel olulist Euroopa dimensiooni, aga ka hetkel muidu väga erinevates liikmesriikides käimasolevad sarnaseid debatte immigratsiooni, majanduse ja väärtuste osas.


Solvaku sõnul omab euandi2019 ka üht väga huvitavat unikaalset funktsionaalsust - valija ei saa enda seisukohti võrrelda mitte ainult Eesti erakondade omaga vaid ka kõikide teiste liikmesriikide erakondadega.


euandi2019 on loonud Euroopa Ülikooli Instituut Firenzes koostöös Luzerni ülikooliga, kuid rakendusel on tihe seos Eestiga. Esiteks on kogu arendustöö tegelikult Eestis tehtud ja ka Eestit puudutava sisu ehk erakondade positsioonide määramine ja neid tõendavate allikate otsimine on tehtud Euroopa Ülikooli Instituudis õppivate Eesti noorte sotsiaalteadlaste poolt.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo