Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Baltic Heritage Network ehk lühemalt BaltHerNeti traditsiooniline suvelaager 29.-30. juunil Tartus ja  1.-2. juulil Tallinnas on seotud sel aastal ESTO 2019 sündmustega ning kannab alapealkirja «Eestlaste kultuuripärand võõrsil. IX. Kunsti- ja kultuurikogud».

Muuhulgas avatakse laupäeval, 29. juunil kell 3 pl Kanada eestlaste sporditegevust kajastav näitus Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 5). Näitus valmib Spordimuuseumi ja Väliseesti Muuseumi (VEMU) koostöös ja näitab, kuidas eestlased on olnud aktiivsed sportijad ka kodumaalt kaugel, olgu tippsortlaste või harrastajatena, noores või kõrges eas. Näituse avamisele järgneb pidulik vastuvõtt. Septembris rändab näitus Torontosse.


BaltHerNeti suvekooli programmi «Oma juuri otsimas» raames toimub ekskursioon Rahvusarhiivi uues hoones Noora Eesti ja inglise keeles. Õpitubades tutvustatakse perekonnaajaloo huvilistele, millised allikad on saadaval arhiiviis või internetis, kuidas neid kasutada.


Tallinna programm «Me ise ilutegijad» viib osalejad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumisse (Müürivahe 12), Adamson Ericu Muuseumisse (Lühike jalg 3) ja uude Arvo Pärdi Keskusesse Laulasmaal.


Juttu tuleb muusika- ja teatriajalooga seotud väliseesti kogudest nii Eestis kui välismaal, koguhoiust, digiteerimisest ja koostööst.


VES/www.balther.net
TEISIPÄEV, 2. juuli

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo