Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Üleilmsete eesti kultuuripäevade raames sündinud traditsioon – ESTO rahvuskongress – toimub esmakordselt Eestis ning kutsub kuulama ning arutlema kõiki, kes päevakorda valitud teemadest huvitatud on. Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu ÜEKN ellu kutsutud traditsiooni kohaselt kogunetakse alati ja ainult ESTO raames ning järjest kõigis erinevates liikmesmaades, kus tegutsevad organiseeritud eestlaste keskorganisatsioonid. Neid riike on hetkel kokku 11.

Esmakordselt ESTO-de ajaloos algab seekordne ESTO aga Soomest. «Selles riigis on küll tänane suurim eestlaste kogukond, kuid puudub keskorganisatsioon. Nii otsustasime korraldajatena valida rahvuskongressi toimumiskohaks Tallinna,» avas rahvuskongressi peakorraldaja Leelo Pukk (Rootsi) valiku tagamaid.
«Rahvuskongressile osalema on oodatud kindlasti Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu liikmed, liikmesmaade esindajad ning kõik huvilised Eestist ja mujalt,» kinnitas ta.  


Rahvuskongressi ajaloost rääkides tõdes Pukk, et ajalooliselt olid kõik enne 1991. aastat toimunud rahvuskongressid oma sisu poolest suunatud Eesti vabadusvõitlusele.


«Kirjutati resolutsioone ja pöörduti vaba maailma riikide poole selleks, et Eesti iseseisvusele poolehoidu leida. Kuid pärast 1991. aasta augustis toimunud sündmusi on meie peamine suund alal hoida eesti keelt ja eesti meelt väljaspool Eestit elavate eestlaste hulgas. Samas on rahvuskongressil jätkuvalt astutud välja Eesti eest ka poliitilises plaanis,» märkis Pukk.


Ta nentis ka, et ÜEKN on koostöös Eesti Vabariigi valitsusega teinud ka oma plaane ning aktsioone. Nii on sel suvel toimuva rahvuskongressi teema «Globaalne eestlus».


Kavas on laudkonnavestlused globaalse eestluse ja päevakohase poliitika teemadel. Arutatakse ka topeltkodakondsuse ja noortetegevusega seonduvat. Tähelepanu pööratakse ka suurpõgenemise 75. aastapäevale.


Kongressist osavõtjatele avatakse Leelo Puki sõnul peagi ka eraldi registreerumisvorm, mille täitmine annab korraldajale osalejate arvust vajaliku ülevaate.


«Kui on aga küsimusi ja soovite rahvuskongressi teemal täiendavat informatsiooni saada, kirjutage palun aadressile This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .


Samal aadressil saab ennast ka juba eelregistreerida,» täpsustas Pukk.


Registreerides tuleb kirja panna esialgu vaid oma nimi, esindatava organisatsiooni nimi. Ning kuna rahvuskongress kestab terve päeva, siis on kirja mõistlik lisada ka oma lõunasöögi soov, et korraldajad saaksid selle broneerida.


ESTO rahvuskongress «Globaalne eestlus» toimub teisipäeval, 2. juulil Tallinnas, Telliskivi loomelinnakus paiknevas Erinevate Tubade Klubis. Kongress on tasuta.


Ettekanded algavad kell 9 ja kongressi orienteeruv lõpp on kell 17. Kohapeal tegutsev kohvibaar on avatud oma kulul.

 

ESTO 2019 kava:
http://estofestival.com/programm/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo