Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti peaaegu ainus ravimite toimeainete tootja sai Hollandi investoritelt 4,5 miljoni suuruse rahasüsti ning plaanib jõuliselt laieneda, kasvatades müüki miljoni euro jagu aastas.

Raudteejaama lähedal Tartu Biopargis tegutsev firma TBD-Biodiscovery asutati 2006. aastal ning see on praeguseks kasvanud maailmatasemel nišitoimeainete tootjaks.

 

Esialgu hakkas firma pakkuma aineid, millele olid sünteesirajad valmis tehtud – nende seas olid näiteks diagnostikas või ravimitööstuses kasutatavad ühendid.

 

2008. aastal korrastas firma oma kvaliteedisüsteemi, tegi ja kaitses dokumentatsiooni ning sai Eesti ravimiametilt ravimite hea tootmistava (GMP) sertifikaadi.


See näitab, et olgu aine tehtud Šveitsis, Saksamaal või Eestis, kvaliteet on sama. Sisuliselt on see kõrgeim hinnang ravimitootjale – Euroopa Liidu maad tunnustavad üksteise GMP-sertifikaate ning neil on kaalu ka teistes riikides.


Toimeainete tootjaid on Eestis kokku kaks: TBD kõrval ka firma PharmaSynth, mis tegutseb samuti Tartus.

 

VES/Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo