Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti metsade eelmise aasta raiemaht oli eksperthinnagu järgi 12,5 miljonit tihumeetrit, näitab keskkonnaagentuuri värske statistika. Aastaga kasvas raiemaht miljoni tihumeetri võrra.

Eestimaa Looduse Fondi (ELF) hinnangul oli tegemist murettekitavalt rekordilise raieaastaga ning kunagi varem pole Eesti metsades nii palju puid maha võetud, vahendavad ERR uudised.


«Eesti metsade raiumine on pretsedenditult intensiivne - purustati uued raiemahtude rekordid ja kunagi varem ei ole Eestis ühe aasta jooksul nii palju metsa raiutud.


Kindlasti teeb selline rekordipurustamine meid murelikuks, sest see intensiivus on kahtlematult üks võtmeküsimusi, kui me räägime Eesti looduse mitmekesisuse hoidmisest,» kommenteeris ELF-i juhatuse aseesimees Siim Kuresoo.


Inverteerimise järgi on Eestis metsamaad kokku 2,33 miljonit hektarit, mis katab 51,4 protsenti maismaa pindalast.


Praeguse metsanduse arengukava järgi oli lubatud raiemahuks 12-15 miljonit tihumeetrit aastas, mis võttis aluseks aastase juurdekasvu. Koostamisel on aga uus arengukava aastateks 2021 kuni 2030, milles samuti kujuneb mõistlik raiemaht põhiküsimuseks.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo