Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Vanalinna suurim kinnisvaraomanik on Tallinna linn ligi 100 objektiga. Kuid leidub ka eraisikuid, kellele kuulub näiteks 20 korterit, kirjutas Eesti Ekspress suures ülevaateartiklis 30. aprillil.

Arvestatavat osa vanalinna elu- ja äripindadest omavad välismaalased: peamiselt Soome ja Venemaa ettevõtjad, kellele järgnevad itaallased ja rootslased.


Kui suurt osa Tallinna vanalinnast kontrollivad välismaalased, on raske adekvaatselt hinnata. Iga teine vanalinna kinnistu (maja, korter või mitteeluruum ehk äripind, garaaž vms) kuulub eraisikule, kellel on Eesti isikukood. Aga Eesti isikukoode antakse ka näiteks e-residentidele.


Üllatusena omavad ise oma saatkonnamaja vanalinnas vaid kaks riiki – Leedu ja Poola.


Vanim kinnistu omanik on 91aastane naine, noorim aga 10aastane tüdruk.


Vanalinnas on „pesad ja pensionisambad“ nii suurärimeestel kui tipparstidel, vandeadvokaatidel, poliitikutel ja kultuuritegelastel. Sekka ka mõned süüdimõistetud kriminaalid, offshore-firmade taha peitu pugejad jt.


Näiteks USAs väidetava hiiglasliku kindlustuspettusega seostatud Liibanoni kodanikule Munir Uwaydah’le ja tema abikaasale, Miss Estonia 1998 Kadri Uwaydah’le (Väljaots) kuulub firmade kaudu viis korterit Uus 2 majas, mis asub Tallinna Äripanga ja lounge Deja Vu naabruses. Pere ise elab Beirutis ja korterid seisavad tühjalt. Ekspress kirjutas märtsis, et Muniri seostatakse  kindlustuspettusega, mille kriminaalne tulu küünib sadadesse miljonitesse dollaritesse. Sellega seoses olid korterid vahepeal ka arestitud.


Uuel tänaval asuvad ka maestro Arvo Pärdi abikaasa Eleonora Pärdi ja dirigent Tõnu Kaljuste korterid.


Postimehe omanikule Margus Linnamäele kuulub viis korterit ja mitu büroopinda Laial tänaval, maaeluministeeriumi kõrvalhoones. Samuti on tal kaks korterit Vene tänaval.


Ettevõtja, kunstikoguja ja kunagine ABBA finantsjuht Jaan Manitski on ostnud seitse korterit ja mitte­eluruumi Nunne tänavale, Nukuteatri naabrusesse.


81aastasele aadliprouale Brunhild-Dorothea Tiesenhausenile, kelle perekonnal olid kunagi ulatuslikud kinnisvaravaldused vanalinnas, kuulub kaks korterit Vene 11 majas.


Väga palju on kinnistuomanike seas vene nimega ettevõtjaid nii Eestist kui Venemaalt.


Mehi ja naisi on kinnistuomanike seas üsna võrdselt: 692 meest ja 665 naist.


Majutusportaali Airbnb kaudu pakutud pindade hulk kasvas Tallinna vanalinnas mullu kolmandiku võrra.


VES/EE

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo