Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

aarma

20. mai hommikul hukkus jalgrattal Tallinnas Veerenni raudteeülesõitu ületanud  näitleja, saatejuht ja ajakirjanik, 67-aastane Jüri Aarma.

Jüri Aarma (sündinud 30. mail 1951 Kirovi oblastis - suri 21. mail 2019) oli eesti näitleja, muusik ja kultuuriajakirjanik.


Jüri Aarma sündis 30. mail 1951. aastal Venemaal Kirovi oblastis väljasaadetute peres. Tema isa oli kirjamees Gunnar Aarma. 1956. aastal saabus ta koos perega Eestisse. 1974. aastal lõpetas ta lavakunstikateedri VI lennu.


Jüri Aarma oli kuni 1995. aastani Noorsooteatri näitleja. Pärast seda töötas ta  Kuku raadios toimetaja ja autorina,  1995–2002 oli Aarma ajakirja Teater. Muusika. Kino peatoimetaja, viimati töötas Maalehes kultuuritoimetajana.


Aarma tegutses ka vabakutselise näitleja, laulja ja pillimehena. ETV-s juhtis Aarma aastaid koos Gerli Padariga saadet "Lauluga maale", samuti oli ta Vikerraadio mälumängu "Mnemoturniir" praeguse võistkonna liige.


2014. aastal pälvis Aarma presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi.


Veerenni tänava raudteeületus suleti autoliiklusele 2015. aastal ning vaatamata kohalike elanike protestidele kaotati ka signaalfoor, mis enne teavitas rongide lähenemisest.

 

Raudtee teeb enne ülekäiku kaare ning nähtavus on seal vaid 100–150 meetrit. Rongid liiguvad seal kiirusega 70–90 kilomeetrit tunnis, seega on hajameelsel liiklejal rongi tulekul aega reageerida vaid mõni sekund.

 

Aarmaga juhtunud õnnetus on juba teine surm seal ülekäigul.

 

Eesti Raudtee teatel on kavas Veerenni ülesõidule aasta lõpus taas foor paigaldada.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo