Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Selgusid tänavu juunikuus Warneri Brosi ja Allfilmi koostöös Tallinnas filmitava režissöör Christopher Nolani pikalt salajas hoitud filmiprojekti pealkiri, näitlejad ja ilmumisaeg. Warner Bros teatas, et Christopher Nolani uue filmi võtted (Nolan on ise ka originaalstsenaarumi autor) algasid  22. mail ning film kannab pealkirja «Tenet» (uskumus – eesti k.), vahendab Deadline.

Linaloo ilmumiskuupäev on 17. juuli 2020. Eestis toimuvad võtted juuni keskpaigas ning Allfilmi abil on kokku aetud tuhatkond inimest, kes asuvad massivõtetel osalema. Operaatorina lööb kaasa ka Eesti parimaid kaameramehi Mart Taniel.


Sisu poolest saab olema tegu rahvusvahelise spioonifilmiga, mille tegevus toimub ja mida filmitakse seitsmes riigis, Eesti nende hulgas. IMDB andmetel filmitakse muuhulgas veel Itaalias ja Indias.


Filmis, mida välismeedia pikalt Nolani salaprojektiks on nimetanud, astuvad lisaks Robert Pattinsonile, John David Washingtonile ja Elizabeth Debickile üles ka Nolani filmides sagedasti üles astuv vanameister Michael Caine, Nolani «Dunkirki» Kenneth Branagh, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson ja Clémence Poésy. Peaosas on John David Washington («BlackKklansman»).


Tegu on Nolani järgmise filmiga pärast 2017. aasta «Dunkirki», mis sai Oscari-nominatsiooni. «Tenet» on Nolani üheteistkümnes täispikk film.


Seoses filmi võtetega Tallinnas, on eesootaval suvel oodata linnas mitmeid suuremaid muudatusi. Ambitsioonikama kuulujutu kohaselt on filmiga seoses õhus idee, et juulis suletaks tervelt neljaks nädalaks Lasnamäe kanal ehk Laagna tee, sest seal soovitakse teha järjestikuseid filmivõtteid. Teadaolevalt on üle Tallinna veel kümmekond võttepaika, sealhulgas Linnahall, mille ümber juba praegu ettevalmistusi tehakse.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo