Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

3. juulil kell 11 toimub Eesti kommunismiohvrite memoriaalis Tallinnas kommunistliku režiimi terrori ohvriks langenud eestlastele pühendatud mälestuspäev.

ESTO päevade ning laulu- ja tantsupeo raames Tallinna külastavatele eestlastele annab see võimaluse ühiselt meenutada ja mälestada nõukogude terrori ohvreid ja neid, rohkem kui 70 000 eestlast, kes olid sunnitud oma kodudest 1944. aastal põgenema ja kellest suur osa ei saanud enam kunagi võimalust tulla tagasi.


Eesti kaotas okupatsioonirežiimi kehtestatud terrori tõttu iga viienda inimese oma veidi enam kui vaid miljonist elanikust. Kokku mõrvati, vangistati või küüditati üle 75 000 Eesti inimese.


Eesti kommunismiohvrite memoriaali rajasid Eesti rahvas ja riik 2018. aastal, et hoida pühana kogu rahva ja üksikisikute mälestust. Ohvrite nimede väljaselgitamisega seotud uurimistööd juhtis Eesti Mälu Instituut, mis jätkab uurimistööd ka täna.


Mälestuspäeva korraldavad Eesti Mälu Instituut, Välis-eesti Muuseum VEMU ja Eestlaste Kesknõukogu Kanadas.


VEMU peaarhivaar Piret Noorhani kutsub kõiki eestlasi, olenemata sellest, kus me hetkel elame, kogunema 3. juulil memoriaalile, et esmakordselt ühiselt mälestada neid, kelle terrori tõttu kaotasime.


Mälestustseremoonia algab kell 11.00, kavas on kõned, koorimuusika ja pärgade asetamine. Pärgade asetamisel osaleda soovivatel kogukondlikel organisatsioonidel paluvad korraldajad end kirja panna veebivormil: https://bit.ly/2WRDwaX


Kommunismiohvrite memoriaalile saab Viru keskusest Maarjamäele suunduvate bussidega nr 1A, 34A ja 5 – peatuse nimi on „Mälestusvälja“. Kohalikud taksod, Uber ja Bolt on samuti võimalikud transpordivahendid.


Rohkem infot memoriaali kohta:
https://www.memoriaal.ee/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo