Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

201906208

Tallinna tänavail on rentimiseks saadaval ligi 120 Bolti elektritõukeratast.

Bolti kaasasutaja Markus Villigi sõnul on ettevõte kasutajate huvist lähtudes valmis rattaparki mitmesaja võrra kasvatama.


Vabad rattad on näha Bolti mobiilirakenduses – selleks tuleb klikkida rakenduse paremas ülanurgas tõukeratta ikooni peal. Rattaid saab rentida alates 18. eluaastast.


Kasutamine ja hinnastamine on väga lihtne: Bolti äpiga tuleb skaneerida tõukeratta peal olevat QR-koodi ning selle peale ratas avaneb. Kasutamine maksab 10 senti minut ehk 6 eurot tund. Lahtilukustamine ehk sõidu alustramine maksab 50 senti, kuid juunis on see kampaaniakorras tasuta.


Ühe päeva jooksul maksab tõukeratta kasutamine sõitjale maksimaalselt 15 eurot.


Ka rendisessioon tuleb lõpetada Bolti äpis ning ratta võib jätta kuhu iganes Bolti lubatud piirkonnas – peaasi, et see ei segaks liiklust ja möödaminemist ning oleks järgmisele rentijale kättesaadav. Olgu selleks siis Viru tänavaäärne või Rimi esine plats.


Kui ratast liigutada rendisessiooni alustamata, hakkab see andma vargaalarmi.


Täpsed alad, kuhu ratast pärast kasutamist jätta tohib, on näha rakenduses. «Alustasime peamiselt kesklinnas ja oleme saadaval vähemalt Piritani,» ütles Villig.


Eesti seadustes ei ole elektritõukeratastega liiklemine eriti reguleeritud. «Esialgu soovitame sõita rattateedel. Kui sõita kõnniteedel, siis väga ettevaatlikult, et mitte kaasliiklejaid segada.» sõnas Villig.


Sõiduteel tõukerattaga sõita ei tohi. Maksimaalne kiirus neil ratastel on 25 km/h. Aku peab Tallinnas kasutavatel mudelitel vastu umbes 30-40 kilomeetrit, iga ratta infos on näha ka seda, kui palju sellega enne aku tühjenemist veel sõita saab.


Kui kasutaja jätab ratta ettenähtud alast väljapoole, on selle eest ette nähtud trahv 25 eurot.


Öisel ajal on tõukerataste saadavaus palju väiksem, kuna Bolt kogub need linna pealt kokku ja paneb laadima.


Bolti praktika teistel linnades on näidanud, et iga rendirattaga tehakse päevas keskmiselt kolm kuni viis sõitu.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo