Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lehe trükkimineku ajaks on esimene ESTO päev juba õhtusse jõudnud ning selleks ajaks, kui leht lugejateni jõuab, ongi ESTO 2019 juba otsad kokku tõmmanud. Järgmisest lehest saabki lugeda, mida kõike ESTOl tehti ja nähti.

Neljapäeva õhtuks on Helsingisse kohale jõudnud enamus noordelegaate – on ju seekordne ESTO pühendatud noortele deviisi all  “Meie tulevik” – ning kuulatud on Heikki Rausmaa ning Seppo Zetterbergi kultuuriloolised loengud Helsingi Eesti Majas.


Pekka Linnaineni juhatusel on estolased Helsingis ajanud eestlaste jälgi, otsides vastuseid põnevatele küsimustele nagu, kus asuvad Soome pealinnas Eesti Vabadussõja kangelastele püstitatud mälestusemärgid?

 

Kes oli see eestlastest abielupaar, kes maailmakuulsale heliloojale Jean Sibeliusele jalatseid müüs ning kus Helsingis täpselt nende äri asus? Milline on Eesti saatkonnahoone lugu? Millist rolli mängis Eesti ajaloos Soome presidendiloss? Millist lugu kõneleb eestlastest Hietaniemi kalmistu?


ESTO on esimest korda jõudnud Helsingisse. Reedel, 28. toimub Senati väljakul suur eesti lauluja tantsupidu “Aegade sild” ning avapidu leiab aset laeval teel Helsingist Tallinnasse.

 

Neile ja veel paljudele teistele küsimustele saab vastused igaüks, kes võtab ette ESTO 2019 programmi kuuluva kultuurikallakuga orienteerumise.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo