Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Wabadus

Soomusrong “Wabadus”.   Foto: Nele Tammeaid

Soomusrong „Wabadus“ nr 7 peatub Tallinnas Nõmmel Liiva raudteejaamas 25.-28. juunini ning on huvilistele avatud iga päev. Rongi külastamine on huvilistele tasuta.


 Eesti Sõjamuuseumi direktor Hellar Lill peab oluliseks, et peale erinevaid peatuspaiku Eesti linnades ja külades ning Lätis jõuab soomusrong ka pealinna, kus Vabadussõja-aegsed soomusrongid ka sündisid: “Esimene ja kuulusaim soomusrong nr 1 tehti 1918. aasta novembri lõpus Koplist leitud sakslastest jäänud veeremile, mis Johan Pitka eestvõttel paari päevaga korda seati ja suurtükkide ning kuulipildujatega varustati ning seejärel rindele läkitati.“


Eesti Vabariik 100. aastapäeva korraldustoimkonna juhi Jaanus Rohumaa sõnul on Vabadussõja 100. aastapäeva tähistamiseks loodud soomusrong-näituse jõudmine Tallinna suurepärane võimalus kõigile oma silmaga näha osakest Eesti ajaloost. Soomusrongi on külastanud nüüdseks juba üle 38 000 huvilise, nende hulgas palju kooliõpilasi. „Kindlasti saavad lapsed rongi külastades teada palju uut, lisaks koolis kuuldule ning see on ka näituse üks eesmärke,“ lisas Rohumaa.


26.-27. juunil on soomusrongil giidiks Nõmmel elav ajaloolane ja muinsuskaitsja Leho Lõhmus, kes on kirjutanud nii Nõmme ajaloost kui ka sõjaajaloost mitmeid raamatuid.


2019. aastal jõuab soomusrong nr 7 „Wabadus“ kõikjale üle Eesti, kuhu viib raudtee. Soomusrong nr 7 „Wabadus“ valmis Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna, Eesti Sõjamuuseumi ja Operaili koostöös. Soomusrongi ja -auto liikumisse Wabaduse teekonnal annavad oma panuse Eesti Raudtee, Kaitseliit, USS, kohalikud omavalitsused ja mitmed muuseumid.


Vabadussõja ajalugu tutvustava näituse on koostanud Eesti Sõjamuuseum.
 
2019. aastal keskenduvad sündmused Eesti Vabadussõja 100. aastapäevale. Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise periood kestab kuni 2020. aasta 2. veebruarini, kui möödub 100 aastat Tartu rahulepingu sõlmimisest. Rohkem infot juubelisündmuste kohta www.EV100.ee
 
Lisainfo soomusrongi kohta:  Eesti Sõjamuuseumi direktor Hellar Lill, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või tel +372 5033 729
 
Lugupidamisega
 
Kristel Tuul
konsultant | EV100
693 5602 | +372 5054231

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo