Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Rahvuslik lennufirma Nordica lõpetab oma nime alt lendamise ja sulgeb oktoobri lõpust viis kahjumlikku Tallinnast väljuvat liini.

Muudatus tähendab seda, et Nordica katkestab oma liinivõrgu kujundamise, piletimüügi ja kommertsriski võtmise ning keskendub üksnes lendamisele tütarettevõtte Regional Jeti alt. Sisuliselt on Nordicast saanud täielikult allhankefirma, mis lendab teiste lennufirmade ja omavalitsuste heaks.


Nordica sulgeb oktoobri lõpus veel viis kahjumlikku Tallinnast väljuvat liini: Viin, Kiiev, Trondheim, Kopenhagen ja Vilnius. Lendamine taaselustatakse vaid juhul, kui teised lennufirmad peaksid mingil põhjusel, näiteks majanduslanguse korral, siit välja tagurdama ja Eesti inimeste jaoks olulised liinid jäävad tühjaks.


Otseliinid Stockholmi, Brüsselisse ja Varssavise lähevad 1. juulist Nordica partneri LOTi kätte. Poolakad võtavad enda kanda piletimüügi ning äri- ja kommertsriski ehk lühidalt öeldes vastutavad selle eest, et lennukid täis tuleks. Nordica saab LOTilt lendamise eest fikseeritud tunnitasu. Hetkel on kokkulepe selline, et alles jäävad ka Nordica siltide ja logodega lennukid.


Nordica juhatuse liikme Kristi Ojakääru sõnul on tegemist tulevikku vaatava ärilise otsusega. «Tallinnast otse väljuvad liinid on kahjumlikud, on kogu aeg olnud, mistõttu me ei näe praegu teistsugust võimalust,» tunnistas ta.


Samas jäävad lennukid Nordicale alles ja ettevõte säilitab võimekuse Tallinnast väljuvaid liine uuesti teenindama hakata, kui selleks vajadus peaks tekkima. Ühtlasi alustab seni LOTi piletimüügisüsteemi kasutanud Nordica enda kommertsplatvormi arendamist, et tagada tulevikus iseseisva piletimüügi valmisolek.


Miks üldse on tarvis riigile kuuluvat lennufirmat, kui ta koduturult ehk Tallinnast enam ei lenda? «Täpselt samamoodi võiks küsida, miks on vaja riigile sõjaväge,» vastas Ojakäär, vihjates piltlikult öeldes sellele, et Nordicat on tarvis vaid siis, kui asi Tallinna Lennujaamas tõesti hapuks kisub ja keegi teine siit enam lennata ei soovi.


Nordica seniseid sihtkohti jäävad peale 26. oktoobrit teenindama LOT, SAS, Wizz Air, Norwegian ja AirBaltic.


Nad ei võta otseselt Nordica liine üle, kuid pakuvad lennuvõimalusi sihtkohtadesse, kuhu meie enam ei lenda.

 

Suletavatele liinidele saab Ojakääru kinnitusel pileteid osta kuni 26. oktoobri lendudeni. Klientidele, kes on ostnud pileti Nordicaga lendamiseks peale 26. oktoobrit, pakutakse alternatiivseid lendamisvõimalusi või raha tagastamist.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo