Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti ja Ameerika Ühendriikide välisministeeriumid kinnitavad peale Eestis toimunud konsultatsioone oma ühisavalduses jagatud arusaama turvalisest ja avatud küberruumist ning kindlat tahet jätkata koostööd valdkondades nagu rahvusvaheline julgeolek, kübervastupanuvõime, kriitilise infrastruktuuri kaitse ja võitlus küberkuritegevusega. Ühiselt lubavad riigid edendada ka internetivabadust ja mitmeid sidusrühmi hõlmavat lähenemist interneti haldamisele.

Välisminister Reinsalu sõnul on Eesti ja Ameerika Ühendriikide kahepoolne küberjulgeoleku alane koostöö olnud läbi aastate viljakas. „Küberjulgeoleku valdkonnas nähakse väikest Eesti ühe suurriigina, kellel on aval ja strateegiline nägemus küberuumi tulevikust,“ sõnas välisminister.


Tema sõnul jätkavad Eesti ja USA tihedat koostööd küberruumi stabiilsuse eest seismisel ning küberjulgeoleku algatuste toetamisel ÜROs, NATOs ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides.


„Seoses eelseisva liikmesusega ÜRO Julgeolekunõukogus on Eestil kavas tihendada teavitustööd rahvusvahelise õiguse ja kübernormide rakendamise vajalikkusest ÜRO liikmeskonna hulgas,“ lisas Reinsalu.


Eesti ja Ameerika Ühendriigid kuuluvad 2019. aastal tööd alustavasse uude ÜRO küberekspertide töörühma, mille üks eesmärk on täpsustada muuhulgas seda, kuidas rakendada rahvusvahelist õigust riikide käitumisele küberruumis.


Avalduse kohaselt peaksid stabiilsust väärtustavad riigid reageerima küberintsidentidele koostöövalmilt ja vastavaid samme ühiselt toetama. Nii teeb Eesti Ameerika Ühendriikidega tihedat koostööd rahvusvahelise küberheidutuse algatuse raames, samuti lubavad Eesti ja Ameerika Ühendriigid töötada koos teiste partneritega, et vastutustundetut kübertegevust tõrjuda, omistada ja sellele reageerida. Sealhulgas arendatakse ja rakendatakse kiiresti meetmeid nendele toimijatele, kes põhjustavad destabiliseerivaid küberintsidente.


Eesti ja Ameerika Ühendriigid soovivad süvendada seejuures asutustevahelist koostööd, et võidelda küberkuritegevusega, suurendada küberkuritegevuse konventsiooni osalisriikide arvu, edendada küberkaitset, suurendada kübervastupanuvõimet ning vahetada parimaid tavasid ja jagada teavet tekkivate ohtude kohta. Mõlemad riigid peavad sealjuures tähtsaks kübervõimekuse suurendamist ka arengu- ja üleminekuriikides.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo