Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

DSC2374

ESTOle valiti 66 noordelegaati 27 riigist üle maailma, lootuses, et vast saavad nendest noortest oma eesti kogukondade elu edendajad ja tulevikus eestluse teatepulga ülevõtjad.   Foto: Krishan Chand

Tänavuse ESTO moto oli “Meie tulevik”, nii võtsidki ESTO 66 noordelegaati 27 riigist kätte ning koostasid festivali lõpuks oma deklaratsiooni eestlusest ja selle hoidmisest.

 

IMG 0767

Pooled ESTO 2019 noordelegaatidest Ameerika Ühendriikidest, vasakult Viivianne Malmgren, Anna-Liisa Sepp ja Karl Grabbi. (Viivianne ja Karl on ka ERKÜ esinduskogu liikmed). Ülejäänud noordelegaadid on Kelker Martinson, Tia Puskar ja Lili Puskar.   Viivianne Malmgreni foto


Deklaratsioonist:“Eesti Vabariigi territooriumil elab 1,3 miljonit inimest, välismaal vähemalt 200 000 eestlast. Lahkumise põhjused on läbi ajaloo keerdkäikude olnud erinevad, kuid enamikke lahkujaid ühendab üks ja ühine tunne – armastus Eesti vastu, armastus kodumaa vastu.

 

See on tunne, mida ei ole võimalik selgelt määratleda ning see tunne on kõigil veidi erinev. Ometigi on armastusel piisavalt suur võim, et tekitada igatsust, mis toob meid, üleilmseid eestlasi kokku, et ajada koos ühist Eesti asja. Olulise tähtsusega Eesti asja soovime ajada ka meie, ESTO noordelegaadid.

 

Tunneme, et on õige aeg võtta vastutus ja rääkida aktiivselt kaasa selles, kuidas meie tajume tulevikku eestluse arendamisel, hoidmisel ning üleilmsete eestlaste tänapäevasemal kaasamisel. “


Deklaratsioonist veel edaspidi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo