Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

IMG 4743

ESTO 2019 avakontserdil “Aegade sild” laulis Helsingi Toomkiriku treppidel Helsingi eestlaste segakoor Siller koos abijõududega, juhatasid laulupeo peadirigent Peeter Perens, Guido Aasmaa ja Helge Kõrvits. 26 riigi lippe hoidsid neist riikidest kohale tulnud 66 ESTO noordelegaati.    Foto: Kärt Ulman /VES

ESTO avati 28. juunil jumalateenistusega Helsingi Toomkirikus ja avakontserdiga “Aegade sild” Toomkiriku esisel Senati väljakul. Senati väljak on Helsingi süda, see asub kiviviske kaugusel Lõunasadamast ning presidendilossist.

 

2019 07 032

ESTO avapeole tuli tantsijaid kogu maailmast, Venemaast kuni Austraaliani. Esitusele tuli Eesti kuulsamate pärimustantsude popurrii, lisaks loomulikult Tuljak, milleta ei möödu küll ühtki tantsupidu. Tantsurühmi juhtis Kaie Kuut.  Foto: ESTO 2019 fotopank

 

Helsingi Toomkirik on eestlaste jaoks erilise tähendusega, kuna juba aastal 1914 tegutses siin kirikus eestikeelne kogudus ja selle kiriku kabelis peeti eestikeelseid jumalateenistusi. EELK peapiiskopi Urmas Viilma jutlus ESTO jumalateenistusel on siin.

 

ESTOt korraldas sadakond inimest üle terve maailma mitu aastat. Sellise suursündmuse paikapanek  võtab väga palju aega, tuhandeid tunde planeerimist, suhtlemist ja koordineerimist. ESTO 2019 peakomitee juhina sai oma ülesannetega suurepäraselt hakkama Sirle Sööt, Rootsi Eestlaste Liidu esimees.

 

2019 07 023

ESTO 2019 peakomitee juht, Rootsi Eestlaste Liidu (REL) esimees Sirle Sööt.


Intervjuus Postimehele ütles Sirle Sööt muuhulgas järgmist:
ESTO ja laulupidu toovad parimal moel esile Eesti suuruse, näidates, et meile armas maa ulatub kaugel üle riigipiiride. Eesti on tuhandete võõrsil elavate inimeste südameis ning ESTO on loominguline teekond, mis annab meile kõigile võimaluse koos tulevikku luua. Jagagem siis oma lugusid ja tundmusi näituste, etenduste, kontsertide ja kohtumistega.

 

IMG 4758 2

ESTO avapidu toimus Tallinna-Helsingi vahel kurseerival laeval, ESTOlasi tuli tervitama ka Silja Europa kapten Rein Õnnis.   Foto: Kärt Ulman/VES


ESTO 2019 toob esmakordselt üle ilma kokku 66 noordelegaati. MEIE TULEVIK on noorte kätes ning just nüüd on aeg seda kujundada. Loogem ühiselt üleilmne noorte võrgustik, usaldagem ja innustagem neid. Arutlegem ja tegutsegem ühiselt – vanad ja noored, pikkade traditsioonidega ning uued eesti kogukonnad, eestlased kodus ja kaugemal. Sest nii hoiamegi oma keelt, üksteist, eestlust ning lähedast sidet Eestiga.

 

2019 07 033

ESTO Laulu kontserti Tartus juhatasid Austraalia, Kanada, Ameerika, Venemaa ja Eesti eestlaste loodud ESTO ühendkoori dirigendid Reet Lindau-Voksepp, Rosemarie Lindau, Lauri Breede ja kontserdi patroon Triin Koch. Teadustas Ants Johanson.   FOTO: ESTO 2019 / otseülekanne

 

2019 07 022

 

65705542

ESTO noordelegaadid Vabariigi Valitsuse ehk Stenbocki majas.   Foto: ESTO 2019 fotopank

 

66038473

3. juulil toimus Maarjamäel Kommunismiohvrite Memoriaali Koduaias mälestusteenistus kõikidele nõukogude terrorirezhiimi poolt hukatud eestlastele. Kõnelesid muuhulgas justiitsminister Raivo Aeg, EELK peapiiskop Urmas Viilma ning mälestusi oma põgenemisest jagas Kanada pagulane Uno Roose.

 

Vaata ESTO kajastusi Postimehest:  esto2019.postimees.ee

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo