Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

48256

USA asevälisminister David Hale ja välisminister Urmas Reinsalu.  Foto: välisministeerium

11. juulil kohtus välisminister Urmas Reinsalu Ameerika Ühendriikide asevälisministri David Hale´iga. Kohtumisel arutasid ministrid Eesti ja USA kahepoolset ja regionaalset julgeolekukoostööd, koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ning suhteid Venemaaga.


Välisminister Reinsalu ja asevälisminister Hale arutasid eelseisvat koostööd ÜRO julgeolekunõukogus, pöörates erilist tähelepanu küberjulgeolekule. „Kavas on vastastikuste visiitide ja kontaktide tihendamine ning konsultatsioonid kõigil ÜRO julgeolekunõukogu päevakorras olevatel teemadel,“ ütles Reinsalu.


Välisminister Reinsalu tõstatas Kolme mere initsiatiivi tippkohtumise korraldamise Eestis järgmisel aastal, mis tihendab koostööd Ameerika Ühendriikidega konkreetsetes valdkondades, sealhulgas energeetika ja taristu vallas.


Kohtumisel arutati ka suhteid Venemaaga ning jõupingutusi konfliktide lahendamisel Ukrainas, Gruusias, Süürias ja mujal. „Suhetes Venemaaga on vajalik Euroopa ja Ameerika ühtsus põhimõttekindlate seisukohtade kaitsmisel,“ ütles Reinsalu. Välisminister avaldas ka pahameelt Venemaa naasmise üle Euroopa Nõukogu Parlamentaarsesse Assambleesse.


Arutati ka pingeid Lähis-Idas, sealhulgas Pärsia lahe piirkonnas. „Olen mures Iraani tegevuse pärast piirkonnas ning kutsun üles pingete vähendamisele,“ lisas Reinsalu. Samuti puudutati Nord Stream 2 gaasitoru teemat.


Ameerika Ühendriikide asevälisminister poliitika valdkonnas, David Hale külastab Soomet, Eestit, Tšehhit, Moldovat ja Ühendkuningriiki.


9. juulil kohtus asevälisminister David Hale Helsingis Soome ametiisikutega ja ka 28 EL liikmesriigi poliitikadirektoritega, et muuhulgas arutleda transatlantilise julgeoleku üle.


Hale kohtus Helsingis ka Venemaa asevälisministri Sergei Rjabkoviga, et ette valmistada laiemat strateegilist dialoogi USA-Venemaa suhetes. Soome on alates 1. juulist EL eesistujariik.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo