Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Ameerika Ühendriikide saatkond Eestis koostöös USA Välisministri Globaalse Partnerluse Büroo, ÜRO fondiga Girl Up ning USA saatkondadega Lätis, Poolas ja Gruusias korraldavad tüdrukutele laagri Women in Science (WiSci) – STEAM Camp for Girls, mis toimub Tallinnas 14. – 27. juulini 2019.

Programmi võõrustab Tallinna Tehnikakõrgkool; korraldajad on  avaliku ja erasektori ettevõtted, USA välisministeerium, Girl Up, Google, Intel ja NASA. Laager annab sajale tüdrukule viiest riigist võimaluse ekspertide juhendamisel õppida tehnilisi oskusi, luua piiriüleseid sõprussuhteid, edendada soolist võrdõiguslikkust ning mentorlust. Kohalikud partnerid on Tallinna Linnavalitsus, Telia, Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja MTÜ Vaimo.

 

Kahenädalane laager on kõigile osalejatele tasuta ja pakub  tüdrukutele võimalusi arenguks täppis- ja loodusteaduse, tehnoloogia, insenerioskuste ning kunsti ja disaini (STEAM) valdkondades.


USA MTÜ Spirit of America toel aitavad programmi läbi viia ka  USA relvajõudude esindajad. Teenistuses olevad naised on laagris osalejatele eeskujuks, arutlevad STEAMi rakendusvõimaluste üle oma riigi teenimisel ja viivad tüdrukud ekskursioonile Tartusse.


Laagri akadeemilises õppekavas uuritakse selliseid teemasid nagu droonitehnoloogia, loodusteaduse, robootika ja programmeerimine, hõlmates ka selliseid olulisi teemasid nagu enesekindlus, ettevõtlus ja juhtimine. Koolituspäevadel toimuvad nii individuaalsed kui grupiõppused erinevate STEAM valdkondade juhendajatega, kes jagavad  oma kogemusi, õppetunde ja annavad nõu edasiliikumiseks teaduse valdkonnas.


WiSci STEAM tehnoloogialaagrid loovad turvalise, toetava ja tüdrukutekeskse keskkonna, mis julgustab osalejaid riske võtma ning end proovile panema, otsusekindlalt tegutsema ning arendama noorte naiste enesekindlust oma hariduse ja karjääri planeerimisel.


Osalejad saavad nii Ameerika Ühendriikide Välisministeeriumi ulatusliku vilistlasvõrgu liikmeks kui ka osaks laagris kujunenud  rahvusvahelisest sõpruskonnast. Eelnevail aastail on laagreid korraldatud Rwandas, Namiibias, Malawis, Gruusias ja Peruus; Eesti laager on esmakordne Euroopa Liidus.


Lisateabe saamiseks WiSci STEAM Camp for Girls’i kohta külastage Girl Up veebisaiti, USA välisministeeriumi WiSci veebilehte, järgige #WiSci2019 ja #WiSciEstonia sotsiaalmeedias või võtke ühendust Julia Smartiga.

 

Ameerika Ühendriikide saatkonna Tallinnas
pressiteade

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo