Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tartu ja Narva esitasid rahvusvahelisele ekspertkomisjonile hindamiseks 2024. aasta Euroopa kultuuripealinna konkursi lõppvooru taotlused.

Tartu ja 19 Lõuna-Eesti omavalitsuse koostöös valminud kandidatuuriraamat kannab pealkirja "Ellujäämise kunstid".


"Vaadates kui paljud inimesed on panustanud meie taotlusesse ehk siis enam kui tuhatkond inimest on kaasa löönud erinevatel foorumitel, ümarlaudadel, fookusgruppides, et kui see kõik töö kokku panna ja vaadata seda kirge, mis on meie taotlusesse jõudnud, siis minu teeb see küll enesekindlaks, aga ka uhkeks ja tänulikuks," ütles ERR uudistele Tartu 2024 projektijuht Kalle Paas.


Ka Narva esitas taotluse Euroopa kultuuripealinna konkursi lõppvooru. Taotluse raamat kannab pealkirja "Narva is next" ehk Narva on järgmine. See on viide Narva ambitsioonile saada kultuuripealinnaks ja eduloole, mille poole Narva püüdleb.


Narva taotlus sisaldab täiendatud kunstilist visiooni, detailset ülevaadet kavandatud sündmustest ning koostööplaane Euroopa ja Venemaa suunal. Narva kandidatuuri Euroopa kultuuripealinna tiitlile toetavad 16 Virumaa omavalitsust ja ürituste kava hõlmab kogu Virumaad.

 

Lõplikus programmis on edasi arendatud Narva kui ühendava silla metafoori ja taotluse põhirõhk on kultuurikoostööl Venemaaga.

 

VES/ERR

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo