Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Venemaal Siberis lõõmab umbes 150 metsatulekahju, mida aktiivselt kustutatakse ja veel üle 300 metsatulekahju raskesti ligipääsetavates kohtades, mida piirkonna eriolukordade komisjonide otsusel ei kustutata. Neljas regioonis on tules kokku vähemalt kolm miljonit hektarit ehk umbes Belgia suurune ala.

Keskkonnakaitseorganisatsiooni Greenpeace hinnangul on olukord veelgi hullem ja metsatulekahjude all on koguni neli miljonit hektarit metsa. Nende suits on jõudnud Mongooliasse ja võib varsti katta ka Moskva. Keskkonnakaitsjad kardavad, et Siberi metsatulekahjud võivad kiirendada kliimasoojenemist ning eelkõige kiireneb Arktikas jää ja igikeltsa sulamine.


Venemaa president Vladimir Putin otsustas pärast eriolukordade ministeeriumi ettekannet saata Siberi põlengute kustutajatele appi sõjaväe.


Tohutud metsatulekahjud Siberis on tavapärased, kuid tänavu on põlengud jõudnud mastaabini, mis on tekitanud hirmu nende pikaajalise mõju pärast Arktikale.


Tulekahjude põhjuseks toodi kuivad äikesetormid keset üle 30-kraadist soojust ning nende levikule aitas kaasa tugev tuul, teatas Vene metsandusamet.


Põlengutest lähtuv suits ei ole mõjutanud ainult väikeasustusi, vaid ka suurlinnu Lääne-Siberis ja Altai regioonis, aga ka Tšeljabinski ja Jekaterinburgi linnu Uuralites. Samuti on need häirinud lennuliiklust. Pühapäeval levis suits ka Kasahstani.


Ekspertide arvates on õige aeg Siberi metsatulekahjude kustutamiseks mööda lastud ning nende vastu aitab vaid vihm või lumi. Praegu tuleb keskenduda metsatulekahjudest ohustatud asulate kaitsmisele. 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo