Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

67619

Vasakult: Marylandi kuberner Larry Hogan ja Eesti suursaadik USAs Jonatan Vseviov lepingu allkirjastamisel.    Foto: VM

5. augustil kirjutas USAs Annapolises Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov alla uuele vastastikuse koostöö märgukirjale, mille eesmärk on edasi arendada Eesti ja Marylandi osariigi valitsuste vahelisi suhteid.

 

„Meil on olnud Marylandi osariigiga pikk koostöö julgeoleku ja kaitsevaldkonnas ning meie huvi on kindlasti USAga igakülgselt koostööd jätkata, seda ka osariikide tasandil,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu.


Kuigi Eesti ja Marylandi osariigi tihe suhtlus sai alguse 1990. aastate alguses sõjalisest koostööst, siis on see aastate jooksul laienenud paljudesse valdkondadesse, näiteks haridus, küberruum, noortevahetused ja tervishoid.


„Võib julgelt öelda, et Eestil on USA Marylandi osariigiga erisuhe, mis hõlmab nii praktilist kui sümboolset. Suur osa sellest koostööst toimub kodanikutasandil ja vabatahtlike toel. Alla kirjutatud uuendatud koostöömemorandum saadab aga selge sõnumi: Eesti-Marylandi koostöö on oluline ka poliitiliselt – nii meile kui osariigile,“ sõnas Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Jonatan Vseviov.


Koostöö Marylandiga aitab Eestit USAs tutvustada, muuhulgas on tihedad sidemed  aidanud kaasa sellele, et Maryland on huvitatud Eesti e-lahenduste kogemustest õppimisest ning võimalusel nende kasutamisest. Maryland on ka Eesti firmadele hea sisenemisplatvorm USA turule.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo