Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

martens

Martensi nimeline rahvusvahelise õiguse suveülikool Pärnus, mille asutaja ja juhataja on professor Lauri Mälksoo, jagas 2019. a. augustis teadmisi ja informatsiooni rahvusvahelise õiguse üliõpilastele juba kaheksandat korda.

Paljud neist ütlevad siiralt, et selliseid teadmisi nad koduülikoolides ei saa. Suveülikoolist on kaheksa aasta jooksul peaaegu 200 rahvusvahelisele õigusele pühendunud välismaa üliõpilast läbi käinud. Ja neile on nii Pärnu  kui ka Eesti positiivse mulje jätnud, hinnates seda suulise tagasiside ja sotsiaalmeedia postituste põhjal.


Suveülikooli tuli 26 tudengit  neljateistkümnest riigist: Austria, Armeenia, Eesti, Gruusia, India, Itaalia, Jaapan, Kanada, Saksamaa, Ukraina, Ungari, Tšehhi, Türgi, Valgevene, Venemaa. Ka õppejõudude kaader oli rahvusvaheline: professor Paul Stephan USAst Virginia Ülikoolist, professor Randall Lesaffer Hollandist Tilburgi Ülikoolist, professor Inger Österdahl Rootsist Uppsala Ülikoolist ja Dr Kanstantsin Dzehtsiarou Suurbritanniast Liverpooli Ülikoolist (ja päritolu poolest Valgevenest). Kõik nad on oma valdkonnas tunnustatud teadlased ja õppejõud.


Linnarahvale avatud piduliku Martensi loengu pidas sel aastal Dr Hent Kalmo Tartu Ülikoolist ja teemaks oli suveräänsuse tähendusest kaasaja rahvusvahelises õiguses. Martensi suveülikoolis käsitletud teemade ring oli 2019. aastal järgmine: Euroopa Inimõiguste Konventsioon (Dzehtsiarou), Euroopa Liit ja rahvusvaheline õigus (Österdahl), rahvusvahelise õiguse roll võrdlevalt Nõukogude Liidus ja Venemaal (Stephan) ja rahvusvahelise õiguse roll Külma sõja lõpuaastatel (Lesaffer).


Martensi suveülikooli toimumist Pärnus hindab väga ka Pärnu linn; sel aastal osales Pärnu linna korraldatud vastuvõtul kursusest osavõtjatele ja ja sellele eelnenud Martensi loengul Pärnu abilinnapea Marko Šorin.   


Pressiteade
Edastas: Ago Ambre

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo