Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Viimase kuu aja jooksul on Baltikumis loodud uued firmad, mis kannavad nime Amazon Data Services ja sinna otsa kas Estonia või Latvia ehk Eesti või Läti. Kuigi äriaadress on firmadel kohalik, näitab kontaktandmeteks jäetud e-postilink, et firmade juured viivad Luksemburgi, kus paikneb digihiid Amazoni Euroopa peakontor.

Mida Baltikumis plaanitakse? Amazon Web Services (AWS) on veebiraamatupoena alustanud firma kõige kasumlikum ettevõtmine, mille peategevus on erinevate pilveteenuste pakkumine. Tänavu teises kvartalis oli AWSi käive globaalselt 7,5 miljonit eurot.  


Oma tegevust laiendatakse aina uutesse regioonidesse kas partnerite andmekeskustesse kolides või ise neid ehitades. Data Economy veebileht spekuleerib, et Baltikumis sõsarfirmade asutamine näitab, et nüüd kavatseb Amazon ka siia regiooni mõne keskuse, mis kohalikele firmadele pilveteenust pakuks, luua.


Hetkeseisuga on Euroopas viis AWS keskust: Prantsusmaal, Saksamaal, Iirimaal, Ühendkuningriigis ja Rootsis. Järgmise aasta algul avatakse keskus ka Itaalias.


VES/Õhtuleht

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo