Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Vene Lääne sõjaväeringkond teatas 7. augustil, et armee insenerid rajasid hiljutiste õppuste käigus Soome lahes asuvale Suursaarele (vene keeles Gogland) helikopteribaasi.

Aerodroomi rajamiseks vajalik tehnika toodi kohale transpordikopteril Mi-26. Rajatud on maandumisplatsid viiele helikopterile ja nende juurde kuuluv taristu, mis hõlmab erivalgustust, komandopunkti, ilmajaama ning kopterite tankimiseks ja hooldamiseks vajalikke hooneid.


Vene relvajõudude teatel suudab uus aerodroom teenindada kõiki Lääne sõjaväeringkonnas kasutatavaid transpordi- ja ründekoptereid. Hiljutiste õppuste käigus katsetasid Leningradi õhujõududes ja õhutõrjes teenivad sõdurid juba ka uuel aerodroomil õhku tõusmist ja maandumist. Sõjaväeringkonna meediatalitus lisas TASS-ile, et baas on mõeldud alaliseks kasutamiseks.


Soome loobus saarest pärast Jätkusõda 1947. aasta Pariisi rahulepingutega. Suursaar asub Peterburist 180 kilomeetri ja Viiburist 120 kilomeetri kaugusel. Soome rannikust lahutab seda aga vaid 40 kilomeetrit ja Eesti omast 55 kilomeetrit. Nii Helsingi kui Tallinn jäävad sadakonna kilomeetri kaugusele.


Juulis käis Vene president Vladimir Putin saare lähistel allveekapsliga sukeldumas. Tollaste teadete järgi oli eesmärk külastada Teise maailmasõja ajal uputatud allveelaeva vrakki.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo