Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

12. augustil alustas Eesti ekspert Märt Palo tööd Euroopa Liidu missioonil Ukrainas (EUAM Ukraine), organiseeritud kuritegevuse teemadega tegeleva vanemnõuniku ametikohal. Eesti eksperdi  lähetas välisministeerium.

EUAM Ukraine on EL nõuandemissioon Ukraina tsiviiljulgeoleku sektori reformiks, mis loodi 2014. aastal. Missioon juhendab ja nõustab asjakohaseid Ukraina asutusi uuendatud julgeolekustrateegiate väljatöötamisel ning ka nende rakendamisel. Eesti võtab missioonist osa selle loomisest alates.


Märt Palo on saanud kõrghariduse Sisekaitseakadeemias ning läbinud sisejulgeoleku magistri õppekava. Ta on töötanud Politsei- ja Piirivalveametis üle 25 aasta, viimati keskkriminaalpolitsei talituse juhi ametikohal.


Eesti osaleb koostöös rahvusvaheliste organisatsioonide ning liitlasriikidega kriisiennetamise ning rahvusvahelistel tsiviilkriisiohje missioonidel, mis annab võimaluse aidata kaasa stabiilsuse ning demokraatlike väärtuste tugevdamisele Euroopas ja maailmas laiemalt. Tsiviilmissioonidel osalemine panustab otseselt Eesti julgeolekusse ning täidab meie välispoliitilisi eesmärke, näidates Eestit kui vastutustundlikku rahvusvahelise kogukonna liiget.


Juunikuus toimunud tsiviilmissioonidel teeninud ekspertide tänuüritusel avaldas välisminister Urmas Reinsalu uhkust meie lähetatud ekspertide üle. Ministri sõnul on meie võimekus panustada tsiviilmissioonidel ja maailma arengutes kaasa rääkida nii head kui head on meie inimesed. Ta rõhutas tsiviilmissioonidel osalejate head kohanemisvõimet, vastupidavust keerulistes tingimustes, pühendumust ja koostööd.


Eestile olulisemad käimasolevad Euroopa Liidu tsiviilmissioonid on EUAM Ukraina, EUMM Georgia, EUPOL COPPS Palestiina aladel ja EUCAP Sahel Mali. Kokku töötab erinevatel rahvusvahelistel tsiviilmissioonidel 11 Eesti lähetatud eksperti.


Välisministeerium
avalike suhete osakond
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
637 7618 / 53323045

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo