Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Valitsus kiitis heaks otsuse esitada välispoliitika arengukava aastani 2030 Riigikogule arutamiseks, ühtlasi algatatakse kava avalik konsultatsioon. Arengukava eesmärk on paika panna valitsuse ühtne välispoliitika. Taoline välispoliitika arengukava koostati esimest korda, teatas välisministeerium.

„Välispoliitika arengukava eesmärk on tagada Eesti välispoliitiliste huvide elluviimine muutuvas keskkonnas,“ kommenteeris välisminister Urmas Reinsalu arengukava vajalikkust. „Tegemist on sammuga, mis tugevdab meie välispoliitikat pikas perspektiivis,“ lisas ta.


Arengukavas seatakse valitsuse välispoliitika üldeesmärk ning alaeesmärgid ning kavandatakse tegevused nende elluviimiseks.

 

Arengukava järgi on välispoliitika üldeesmärgid eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade ning Eesti Vabariigi iseseisvuse ja sõltumatuse kindlustatus rahvusvahelistes suhetes, heaolu kasv ja eestlaskonna huvide kaitse võõrsil ning Eesti kasvav panus ülemaailmsesse kestlikku arengusse. Üldeesmärkide elluviimiseks arendatakse kolme keskset tegevussuunda, milleks on julgeolek ja rahvusvaheliste suhete stabiilsus ning kestlik areng, välismajandus ja eestlaskond võõrsil.


Välisminister Reinsalu rõhutas arengukavast lähtuvalt just välismajandussuhete arendamist. „Kavatseme tugevdada meie äridiplomaatia suunda, sealhulgas avada uusi diplomaatilisi esindusi Aasia suunas,“ ütles välisminister. Lisaks puudutab arengukava võõrsil elavaid eestlasi, keda on plaanis senisest enam kaasata, lihtsustada neile konsulaarteenuste osutamist ning toetada sujuvat tagasipöördumist.


Rahvusvaheliste suhete perspektiivist ütles Reinsalu, et oluline on suurendada kohalolu ning tugevdada koostööd ja kahepoolseid suhteid meie peamiste partneritega.


Kava koostamisse olid kaasatud kõik ministeeriumid, valdkonna eksperdid, Riigikogu komisjonid, ettevõtlusorganisatsioonid ja arengukoostöö partnerid, sh kolmas sektor. Töö selle kallal on käinud alates 2018. aasta kevadest.


Loe lisaks arengukavast https://vm.ee/et/vabariigi-valitsuse-valispoliitika-arengukava-koostamine

Lisainfo:  
Kaisa Hanna Parel
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
välisministeeriumi avalike suhete osakond

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo